Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Argentínáról milyen érdekesség...

Argentínáról milyen érdekességeket tudtok?

Figyelt kérdés
amit egy gimnáziumi, országot bemutató műsorba lehetne beleépíteni
2011. ápr. 8. 05:26
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
annyit tudok h az egyik legveszélyesebb országok közé tartozik.ha jól tudom a dél amerikai országok nagyváros gazdag negyedeit 4 méteres fallal zárják el mert annyi a bűnözés h az eszméletlen.de amúgy nagyon szép ország.
2011. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mai Argentínát meghatározza a 2000-es évek eleji válság.

El lehet olvasni a wikit meg a többi ismertetőt, de az igazi válság Ferfal blogjából derül ki, hogy élte át az átlagember a teljes összeomlást:

[link]

2011. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bIasius válasza:

Én Buenos Airesben vagyok egy hónapja, de semmiféle négyméteres betonfal nincs a gazdag negyed és a város többi része között.

Buenos Aires egy nagyon nyüzsgő város, láttam nyomornegyedeket és csillogást is.

Sokszor mentem éjjel utcán gyalog, de soha semmi problémám nem volt.


Érdekesség:

Argentína olyan gazdaságpolitikát folytat, ami a saját gazdaságuk védelmét szolgálja. Magas vámokkal lehet csak bevinni termékeket. Így védik a hazai termelőket.

Saját pénzük az Argentín Peso aminek hasonló a szimbóluma mint a dollárnak, csak egy vonallal van áthúzva, nem kettővel. ($)

Nagyon sok kezelési költséget kell fizetni, a Peso átváltásánál.

Így külföldi befektetők, akik arra apellálnak, hogy behoznak valami kínai kacatot sokszor arra a következtetésre juthatnak, hogy nem érdemes, mivel a vám magas, és a profitjukat csak magas áron tudják átváltani Dollárra vagy Eurora.

Ez a gazdaság védelmét szolgálja.

Ha valaki mégis úgy döntene, hogy itt akar egy céget csinálni, a profitot köteles az országban tartani egy évig. Nem viheti ki. Szóval ezt az országot nem lehet csak úgy leszivattyúzni.

Ez egy nagyon okos gazdaságpolitika, ha Magyarországon is ez lenne, arany életünk lehetne odahaza.

2013. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!