Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem lehet két prím...

Miért nem lehet két prím összege 1997?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mert ahhoz az egyiknek párosnak kell lenni, és az ugye kettővel osztható.
2011. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Lehetne 2+1995. De 1995 öttel osztható, tehát nem prím.
2011. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
1999 és -2 összege 1997. Tehát lehet.
2011. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Prímszám csak természetes szám lehet, a -2 pedig nem az.

Hülyeséget ne válaszolj, légyszíves!

2011. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Az iskolában csak a természetes számokkal tanítják a számelméletet, de létezik az egész számok számelmélete is. Itt -2 is prímszám, bár nem különbözik lényegében a 2-től. Ha nem értesz a felsőbb matematikához, akkor inkább ne szólj bele!
2011. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer csak az általános iskolai tanításra épül a tudásod, nézz utána légyszives. A -2 is prímszám.
2011. ápr. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na és szerintetek, okosok, a fenti kérdést az ELTE matematika szakán, vagy az általános iskolában tették fel?
2011. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kit érdekel hol tették fel, ha ez rá a helyes válasz?
2011. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Nos, számít: általános iskolában a prímszám természetes szám. Másodszro a kérdés így szól: "miért NEM lehet...". Az előzőekből következik, hogy az állítást a természetes számok körében kell vizsgálni. Szerintem a matematikai feladatok megoldásához nem árt egy kis józan paraszti ész is.

Azt elismerem, hogy a ti válaszotok esetleg más kérdésre megfelelő, de nem erre.

Másrészt a matematikában egy fogalomhoz csak egy definíció szokott tarttozni. A negatív prímszám kicsit olyan, mint a fából vaskarika. Ha belegondolsz, a -2 nem is csak két osztója van, hanem: -2, -1, 1, 2. Milyen alapon akarunk belőle kettőt kihagyni? Ez egy kicsit olyan "nem matematikus" elgondolás. Értelmezhető a negatív prímszám egyes matematikai játékok esetén, de akkor a kérdésfeltevésben ezt külön rögzítik.

(Én tényleg jártam az ELTE mat-fiz szakára. Ott egyszer sem defiíniáltuk a prímszámokat a negatív számkörre. De persze én nem értek a "felsőbb" matematikához. Szerintem nézz utána a forrásodnak: a prímszámokra nem írja, hogy "egyes esetekben" a negatív számokat is beleértik? Vagy valami hasonlót.)

Egyébként peace.

2011. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!