Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van, hogy amikor minden...

Miért van, hogy amikor minden jól megy, akkor romlanak el a dolgok?

Figyelt kérdés
néha úgy érzem, tök boldog vagyok, és akkor hirtelen minden darabokra hullik. már nem merem magam jól érezni és beleélni magam a boldogságba, mert amikor örülök, biztos hogy valami rossz dolog fog történni, és vége. ha boldogtalannak érzem magam, legalább nem romolhat el semmi annyira, de tök szar érzés mindkettő...
2008. febr. 21. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy pont emiatt a gondolkodás miatt vonzod be. Tudod, szokták is mondani, ha az ember vmitől nagyon fél, tart és túlságosan is koncentrál rá, az valóban meg fog történni. Próbálj inkább pozitívan állni a dolgokhoz (mégha egy pici távolságtartással is).
2008. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan én is így gondolom. Szerintem valahol legbelül úgy gondolod (mikor kicsi voltál sokat hallottad, ezt mondták neked, a szüleid sem voltak soha boldogok stb.), nincs felhőtlen boldogság, vagy neked olyan "nem juthat ki", így mikor boldognak érzed magad, beindul ez a mechanizmus, és kész a boldogtalanság.


Szóval résen kell lenned, de ha ezt észreveszed és tudatosítod, már egy lépéssel közelebb jutottál önmagadhoz. Menj el meditálni, jógázni és thai chi-zni, olvass osho-t vagy buddhista témájú könyvet (vagy hasonlót, ugyanis sok bölcsességet tudnak mondani azzal kapcsolatban is ami foglalkoztat)...

2008. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolatainkkal teremtünk,ha félsz valamitől azt bevonzod.A félelem vonzza a félelem tárgyát!Próbálj meg pozítívan gondolkoldni,örülj önfeledten és add át magad a boldogságnak teljes egészedben,ne azon agyalj közben mi rossz jöhet vajon ezután,a boldogságnak nincs ára,ezért ne gondold,hogy meg kell fizetned érte valami rosszal.Csak pozitívan,hidd el működik!
2008. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
régen önfeledten örültem, mégis megtörténtek a rossz dolgok. na de azért próbálok pozitív lenni
2008. febr. 22. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje!Mindenki szenved,mindenkinek vannak problémái!Gondokat gondok követik sorba!Én is így voltam mindezzel mint te,de valamennyire már megtanultam kezelni a dolgokat!Időbe telik.Nehéz!Magyarán megmondva le kell szarni a rossz dolgokat!Nem éri meg mindenen idegeskedni,mert úgyis elmúlik az a rossz s jön a következő!Ha sikerül megoldani a gondot akkor szuper,ha pedig nem sikerül hát akkor istenem,ez van!Keveset kell gondolni a rosszra,többet kikapcsolódni,kibeszélni gondjainkat 1 megbizható rendes személynek aki jó tanácsokkal tud ellátni...Úgy kell elfogadni a dolgokat ahogy vannak!Ilyen az élet!Nem tudunk mindent irányítani tetszésünk szerint!Ha nem lenne gondunk akkor talán uncsi lenne az élet :)!Gondolj bele,ha minden tökéletes lenne akkor milyen lenne az életed?Igaz hogy szupi,de részben uncsi is,s sajnos ez nem is lehetséges!:(!Légy vidám,hülyülj a haverokkal,barátnőkkel,s fogadd el hogy ilyen a sors,az élet!Sok sikert!Pux!
2008. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Murphy... Legyél boldog amíg boldog tudsz lenni, ha elromlanak a dolgok, elromlanak... Lesz ez még így se!
2008. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!