Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mettől meddig van hajnal,...

Mettől meddig van hajnal, reggel, délelőtt, délután, este és éjszaka?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy pl. a 18 órát estéhez vagy du.-hoz soroljam... vagy a 3 órát hajnalhoz vagy éjszakához :D
2011. jún. 14. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

hajnal: 04-06

reggel: 06-09

délelőtt: 09-12

délután: 12-18

este: 18-22

éjszaka: 22-04


ez persze szubjektív volt, nem tudományos

2011. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gift válasza:
90%
erre én is kiváncsi lennék tudományosan, nem találtam róla infót, ha valaki tudja? ha én fél 4-kor kelek az még éjjel van?
2013. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Éjféltől 6ig hajnal,6-8ig reggel 8-12ig délelőtt 12-18ig délután,18-22ig este,22-éjfélig éjjel. Ezen kívűl 19-4ig éjszaka a többi nappal. Onnan tudom mert én éjszaka vagyok ébren és nappal alszok még le se feküdtem.
2015. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nincs tudományos definíció, ezek a fogalmak szubjektívek, és mindenki úgy alkalmazza őket, ahogy neki tetszik, persze van egy körülbelüli közmegegyezés.

Néhányan sértésnek veszik, ha nem a napszaknak megfelelően köszön valaki, pedig a kétséges időpontokban ez nem nagy ügy.

Pl. van olyan, aki kijavítja magát, ha nem úgy köszön, mint a másik.

2015. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szerintem_hujevagy válasza:
65%
azt mondjuk símán fejbe verném
2015. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kisbuták válasza:
41%

Kis butusok, hogy nincs tudományos definiciója !


Polgári Hajnal

A polgári hajnal, a hajnal legfényesebb példája, amikor a Nap korongjának geometriai középpontja 6°-kal a horizont alatt van. Ha tiszta az ég, akkor most élénk narancssárga és sárga színek borítják. Ezen a ponton csak a legfényesebb csillagok és bolygók, mint például a Vénusz és a Jupiter, láthatók szabad szemmel.


Még egy borús reggelen is valószínűleg elegendő közvetett természetes fény jut ahhoz, hogy a legtöbb szabadtéri tevékenység mesterséges világítás nélkül is elvégezhető legyen.


Ez a pillanat jelzi a polgári szürkület kezdetét , a napfelkelte előtti hajnali időszakot. Akkor ér véget, amikor a Nap felső széle megérinti a horizontot.

2022. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kisbuták válasza:
85%

A süssfelnap. hu oldalon látható kedves munkaadó, hogy a hajnal Május , Június kb. 4 óra pár perc télen azaz December, Január 7 óra pár perc.

Szóval kedves munkavállalók legyen eszetek, hogy mikor mentek munkába.

Az alvással töltöd fel az immunrendszeredet, ha még éjjel felkelsz, hogy munkába mehess valószínűleg nem lesz jó vége.

2022. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!