Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Élelmiszer boltban vevő...

Élelmiszer boltban vevő kérésére illetve kérése nélkül kötelező leszedni a szaláminak a bőrkéjét vagy nem? Kihez fordulhatok ha megtagadják a vevő kérését az eladók h. már pedig ők nem szedik le a bőrkét? Illetve beírhatok a panaszkönyvbe?

Figyelt kérdés
Mohácson az egyik boltban párom megkérte az eladót h. bőrke nélkül szeletelje le a szalámit. Erre leszeletelte a hölgyemény bőrkésen a szalámit majd egyesével leszedte mindegyikről a bőrkét,természetesen úgy h. nem tudni mikor mosott utoljára mancsot... És ugye semmi nejlon kesztyű hanem mindezek nélkül. Utána kértünk még egy fajta szalámit,nem mondtuk neki h. bőrke nélkül gondoltuk h. 1 perccel ezelőtt ha bőrke nélkül kértük tudja h. most sem bőrkésen szeretnénk. Erre elkezdi szeletelni megint bőrkésen mire mi szóltunk neki normálisan h. bőrke nélkül kérjük ezt is. Erre beszólt h. ez nem vendéglő... Még Ő volt felháborodva:O Erre elmeséltük neki h. párom 11 éves húga majdnem megfulladt a szalámi bőrkében mert bár leszedte róla de valamennyi még is rajta maradt és nem vette észre. Erre elkezdett fintorogni meg nagyszájúskodni az eladó:O
2011. jún. 26. 17:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell hogy leszedje egyáltalán. Az a minimális súly is a termékhez tartozik. Otthon ráérsz leszedni, neki meg rajtad kívül mást is ki kell szolgálnia. Jó, hogy nem kis 1*1 kockákra felvágva szeretnéd....
2011. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Beírhatsz, legalább röhögnek egy jót rajtad :D Nem tudod otthon leszedni? A virsliről is leszedeted a bőrét?
2011. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Egy 11 éves gyerek már magának is le tudja szedni a bőrt a szalámiról. A húskészítménnyel dolgozó eladók pedig egy speciális kézfertőtlenítővel mosnak kezet műszakkezdés előtt és minden 15. percben.
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy kötelező-e, mindenesetre normális eladók meghallják a kérést és nem háborognak, mégha nem is tartozik a munkakörükbe a bőrkeleszedés. Emberi tulajdonság kérdése. A helyi hentes, ha megkérem, mosolyogva felszeleteli nekem a húst, és örömmel megy hozzá mindenki, nem útálkozik.
2011. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Egyeseknek mekkora problémái vannak.
2011. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudjatok de legalább ha megkérem rá lehetőleg NORMÁLISAN akkor legyen olyan szíves és ne pofázzon nekem be mert nem tettem neki semmi rosszat és szedje le mert így undorító. A virslis dolog pedig teljesen más tészta. Én dolgoztam élelmiszer üzletben 3 helyen is,igaz mint gyakorlati hely,de mind a 3 helyen leszedik anélkül h. megkérnék rá a vásárlók. Ezen kívül mosolyogva adják át a terméket és nem fapofával,és nem küldik el a vásárlót a fenébe hanem megkérdezik szépen h. adhatok önnek még vmit? És miután vásárolt mindig megköszönik a vásárlást az eladók és így mindig vissza mennek a hűséges vásárlók. Igaz tény ezt nagyobb boltokban mint a tesco vagy a penny market nem csinálják meg h. minden egyes ember után megköszönik a vásárlást de kisebb helyeken,itt nem falura értem ahol pitiáner a bolt,igen is megteszik. És most lehet engem kritizálni. Csak tessék. Igen egy 11 évesnek már ügyesen le kell tudnia szedni a szalámi bőrkét. De ilyesmi bárkivel előfordulhat nem csak egy 11 évessel h. véletlenül rajta marad egy pici darabka mondjuk a nagy sietségbe amikor csomagol magának az ember szendvicset és esetleg megesik a baj...
2011. jún. 26. 18:21
 7/20 A kérdező kommentje:
És hadd tegyem már hozzá h. egy élelmiszer boltban eladóként nem tartozik a munka körömbe h. a vásárlónak a kérésére vágjam fel a zsömléjét mert reggel megy a munkába,siet,nem tudja magának hol és mivel felvágni... Aztán h. amit kért leszeletelt szalámit azt még tegyem a zsömléjébe+a sajtot a kolbászt meg még amit kér bele... Ahogyan az sem h. bejön egy idős néni vagy bácsi,megáll a pénztárnál,oda hív magához és benyögi nekem h. neki fáj a lába meg ez és az és h. legyek olyan kedves és hozzam neki ide ezt meg ezt meg ezt... De még is megteszem mert első a vásárló. És a vásárlókból élünk meg. És mert a vásárlóknak "ki kell nyalni a seggüket",oda kell menni hozzájuk,segíteni kell nekik ha nem találnak vmit,nyomukba kell lenni (ugye megint csak kisebb boltban) és nem azt mondani ha kérdezik h. ez és ez hol van h. menjen el jobbra,majd egy kicsit egyenesen,aztán forduljon balra és az egyik polc részlegen lesz valószínű legalul középtájékon. Velem ezt már megcsinálták,és nem csak élelmiszer boltban mikor vásároltam hanem pl. a Rossmanban is. Meg ugye ha kérdez vmit a vevő az eladótól h. van-e abból a vmiből még vagy elfogyott,ugye könnyű rávágni h. elfogyott,mert lusta oda menni az eladó és megnézni. És utána meg érdekes módon még is csak talál a vásárló abból a termékből amiből szeretett volna vásárolni. Mert lusták megmutatni a vevőnek h. mit hol talál,és aztán csodálkoznak h. szállingóznak el a vevők... Ugyebár...
2011. jún. 26. 18:30
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eladó a végzettségem és bár fiatal vagyok (21 éves) azt már megtanultam, hogy a vevő a legfontosabb.

Engem mindig is szerettek a vevők, mert ha kérték, felvágtam a zsemléjüket (akármennyien is álltak még a sorban), segítettem levenni a legfelső polcról a konzervet, vagy segítettem a pénztárhoz vinni a kosarat, mert a néninek túl nehéz lett volna.

Nálam az alap, hogy ha kérik, akkor lehúzom a bőrét a szaláminak...és az hülyeség, hogy tisztítószeres a kezem, mert se a sajtot, se a szalámit nem csupasz kézzel fogom a kezembe, mikor szeletelem.


Szerintem nem én vagyok túl szolgalelkű (na jó lehet :D), hanem ez az alap, hogy a vevőért bármit....az üzlet az első. Az elégedetlen vevő, akár az üzlet imázsát is ronthatja.

2011. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: pontosan,tökéletesen írtad. Ám nekem nincs meg a végzettségem ebből,és én 19 éves vagyok,de én is így tanultam ah. te és én is pont ugyan így csináltam mint te és szerettek engem is a vevők. Volt amelyikükkel tök jól elbeszélgettem miközben a munkámat végeztem. Amikor sulis voltam és a másik héten visszamentem ugye gyaksira egyik másik vevő már keresett h. merre vagyok mert nem voltam az azelőtti héten. Mondtam suli volt. Szóval lelkemből szóltál :)
2011. jún. 29. 10:02
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Bőrke nélkül adta a szalámit Neked?

Akkor mi a nyavalya bajod van?

Kérek sok piros kezet, pusztán azért, mert más a véleményem!!

2012. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!