Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hasonló történetek bunkó...

Hasonló történetek bunkó emberekről? Miért ilyenek sokan?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van hogy én kedves vagyok, meg mindíg próbálok az lenni, tényleg , de le se sz@arnak.

Nemrég egyik haveromat megkérdeztem hogy nem akar-e eljönni filmezni, mert mondta hogy ő is unatkozik. (ez speciel msn beszélgetés volt) Erre bezár, és lelép minden nélkül. Hát köszönöm szépen.


De nem csak ő, hanem rengeteg ember ilyen. (Tisztelet a kivételnek!) Én alapból kedveskedek mindenkivel, tényleg jószántamból de sose láttam hogy megtérülne. Ha pedig visszabunkózok az illetőnek, azt persze egyből megjegyzik.

Volt, hogy egy másik barátomat meghívtam . Oké, ez megvolt. Azóta csak néhányszor beszéltünk, de esze ágába sem volt engem meghívni. Nem úgy értem, nem várom el ezt, de az sem esik jól hogy így "kihasznál" valaki hogy "én mindent ő semmit".


Már többször gondolkoztam el ezen, hogy érdemes-e kedvesnek lenni meg jószívűnek, mert nem látom az eredményét, ergo nem látom értelmét ennek. Aki meg bunkó, legtöbb esetbe neki vannak jó barátai meg stb stb. De miért van ez?


Veletek már történt hasonló eset?


2011. júl. 14. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

-Lehet hogy őket zavarja hogy kedveskedsz kérés nélkül. Tolakodás is lehet egyes esetekben.

-Honnan tudja hogy te azt várod (mert úgy tűnik igenis várod), hogy ő is hívjon?

-A msn-nel ezer dolog történhet ami miatt kilép. Ugye azért nem ennyibúl gondlod megitélni?

2011. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem várom el.

Miért lenne tolakodó?

2011. júl. 14. 08:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert azt gondolod mindenki arra vágyik, hogy kedves legyél vele? VAki nincs veled olyan kapcsolatban, az nagyon jól megvan anélkül is.

Azokkal legyél kedves akik szeretnék ezt és akik jóban vannak veled.

2011. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De mondom...ha nem vagyok kedves, hanem olyan semmilyen akkor meg mindenki elkerül, vagy lebunkóz.
2011. júl. 14. 08:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Jóba vagyunk, ezt ő mondta többször is....olyan embereknek én sem kedveskedek akit nem ismerek.
2011. júl. 14. 08:10
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

te meghívtad ő elfogadta de nem várhatod el azt, hogy ők vissza hívjanak.

Én sokszor hívom meg a barátaimat fagyizni, sütizni de soha nem várom el azt, hogy következő alkalomkor meg ők hívjanak meg. Én unatkozok én hívom őket és örülök, hogy eljönnek velem. Soha nem várok a kedvességemért cserébe semmit, mert ők is kedvesek velem az által, hogy eljönnek.

2011. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 1000 dolog lehet a háttérben, amit te bunkóságnak gondolsz, közben teljesen más!

Pl. én az elmúlt 3 hétben kb. senkinek nem értem rá, mert nagyon összejött minden. Ha a barátim kevésbé lennének megértők, akkor akár azt is mondhatnák, hogy ez bunkóság tőlem, közben pedig nem erről van szó (persze beszélünk azért, csak nem találkozunk).

Vagy pl. léptem már ki msn-ből minden köszönés nélkül, mert szóltak a szüleim, hogy menjek már ki gyorsan segíteni valamit, vagy elment a net, vagy bármi ilyesmi. Az msn egyébként is egy fura hely, ne vonj le belőle semmit.

És ha tényleg ők a barátaid, kérdezz rá náluk ezekre a dolgokra.

2011. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez nem így van.

Nekem alapvetően olyan a személyiségem, hogy kedvesen, pozitívan állok az emberekhez. Azokhoz is, akiket nem is ismerek. Az a tapasztalatom, hogy ez visszajön. Nem azonnal, de idővel. Vagy nem pont ugyanúgy.

Az a baj, hogy te a leírtak alapján azért csinálod, mert viszonzást vársz. Fel sem szabad merülnie olyan kérdésnek, hogy érdemes-e kedvesnek lenni. Nem azért kell kedveskedni meg meghívni a másikat, hogy ő viszonozza, hanem mert jó érzés. Mert jobb ember leszel általa. Ezt a dolgot önzetlenségnek hívják. És észreveszik az emberek.

Nem egy olyan ismerősöm van, akinek ugyan sose segítettem, mert nem szorult rá, de látták, hogy másnak igen. És amikor nekem kellett segítség, segítettek, mert látták, hogy mennyi embernek segítettem előtte csak úgy.

Az meg ne haragudj, de micsoda, hogy "visszabunkózol"? Miért? Mi a jó neked ebben? Ha valaki éppen rossz passzban van, nem kell még tetézni is neki.

Gondolkozz el ezen, a valódi kedvesség nem vár viszonzást. És mivel nem várja, ezért kapja meg.

2011. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha rákérdeznél:Mi volt a multkor furán leléptél?

Az illetö szerintem nem is vette észre,hogy ezzel "hibázott"

Igy tudná ez nálad nem megy.

Èn volt,hogy egy hónapig haragudtam valakire míg rájöttem egyszerübb a férreértések megbeszélni.

2011. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy bunkók veled.

Egyszerűen arról van szó,hogy te egy kis viráglelkű

SP típus vagy,és lemaradtál a fejlődésben.

Sírjál csak te kis véglény!

2011. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!