Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én is öngyilkos legyek? Mi a...

Én is öngyilkos legyek? Mi a véleményetek öngyilkos-jelölt fiatalok? Két hónap alatt eltemettem édesanyámat (rákos lett) és a 24 éves fiamat, aki öngyilkos lett egy lány miatt. Itt hagytak teljesen egyedül ezen a világon és csak egy kutyám maradt.

Figyelt kérdés

Tizen-huszonéves lányok és fiúk ! Akiket az öngyilkosság foglalkoztat a szeretteitekre nem gondoltok ? Egyáltalán nem számít az együtt töltött tizen-huszon év semmit ? Hálátlan kölykök ! Eszetekbe sem jut, hogy a szüleiteket lelki nyomorékká teszitek a hátra lévő életükben ? Hogy az életük a ti halálotok után maga lesz a földi pokol és ők is csak meghalni vágynak, hogy veletek lehessenek odafenn? Mit gondoltok, milyen sokkhatás az egy szülőnek, ha ő találja meg halva az egyetlen gyermekét, akivel előző nap még beszélt ? Milyen élet az, hogy a napjainak szinte minden órájában - sokszor perceiben is - a halott gyermeke képe lebeg a szeme előtt és képtelen ettől szabadulni ? Szerintem ezt még a legrosszabb szülők sem érdemelik a gyerekeiktől. Ti, öngyilkos-jelöltek ezt teszitek a szüleitekkel, ha megölitek magatokat ! Halálra ítélitek őket is, mert élő halottakként fogják továbbtengetni a földi életüket és soha de soha nem fogják kiheverni a hiányotokat, mint ahogyan én sem fogom kiheverni a fiam hiányát. Most akkor mi legyen az én sorsom szerintetek ? Aki ha beteg lesz, még egy pohár vizet se kap senkitől, aki itt áll támasz nélkül, teljesen egyedül a világban. Nekem aztán igazán lenne okom rá, hogy öngyilkos legyek, nem gondoljátok? Mi ehhez képest egy szerelmi bánat ? Hisz millió lány és fiú van még a világon. Mi ehhez az, ha nincs állásotok ? Hát addig keressétek, míg nem lesz. Mi ehhez, ha nem ért meg a családotok ? Hát tegyetek érte ti is, hogy megértsen. Mi ehhez képest, ha nincs lakásotok ? Mindent meg lehet oldani valahogy, csak akarni kell ! De aki meghalt, azt soha többé nem lehet visszahozni és mit ér akkor akár pénz, vagyon, lakás vagy bármi, ha az ember elvesztette a fél felét ! Mert a gyermekem a fél felem volt. Ha megölöd magad kedves fiatal, akkor fél emberré teszed a szeretteidet egész hátra lévő életünkre. Gondold át, hogy tényleg ezt a kín-szenvedést, ezt a földi poklot érdemlik-e tőled ?

Ez egy végsőkig elkeseredett, volt édesanya nyílt levele hozzátok, öngyilkos-jelöl fiatalok. És ajánlom; keressétek meg az interneten Várnai Zseni: "A holt gyermek anyja", valamint "A végtelenben egy napot..." című versét és olvassátok el. Hátha elveszi a kedveteket a rémes gondolataitoktól !!!


2011. júl. 16. 01:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
nekem az az érzésem, mintha versenyezni akarnál, hogy kinek a legrosszabb. Nem szimpatikus gondolkodás.
2011. júl. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

első: te nem értetted meg az írást.

egyébként egyetértek vele.

2011. júl. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Én sajnálom ami veled történt. Az a legrosszabb, ha vkit úgy veszítesz el, hogy nem is köszöntél el tőle, mert így mindig azt várod, hogy egyszer visszajön. Nekem a volt osztálytársam halt meg (megölte a barátja szerelemféltésből). Láttam az anyukáját, ahogy össze volt törve a 16 éves lánya elvesztése miatt. Mindig eszembe jut, hogy milyen erősnek kellett lennie, hogy ebbe ne bolonduljon bele. Még engem is megviselt, pedig én nem is álltam közel hozzá. Viszont én se értem, aki öngyilkos lesz, sosem jutna eszembe ilyesmi, mert bele gondolni is rossz, milyen lehet a családtagoknak ezt átélni.
2011. júl. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Ne legyél öngyilkos! mi lesz szegény kutyával?


(Egyébként én felfogtam már magamtól is: nem éri meg, ne tegyél tönkre mást. azért nem is reagálok.)

2011. júl. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, de ezt az öngyilkosság=önzés dolgot sosem tartottam erős érvnek. Egy öngyilkos a számára legfontosabb dolgot dobja el, az életét. Amiért neked semmivel sem tartozik, mert sosem kérte tőled, csak kapta. Ha már valaki nem akar öngyilkos lenni, azt tegye önmagáért.


Kettes számú suttyó hozzászólásom: Az önvád, és az önsanyargatás sem vezet sehova. Egy ember meghozott egy döntést, ami lehet, hogy hibás volt, de ha mindent megtettél, ami emberileg lehetséges volt, akkor azért nincs okod önvádra, ha nem, akkor meg már mindegy.

2011. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
uccsó: képzeld, lehet másnak (pl. az édesanyjának) meg a fia volt a legfontosabb, és ő ezt vette el tőle. hiába látod úgy, hogy "csak" a saját életét, a saját maga dolgát.
2011. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

És?

Ha valaki megöli a fiát, akkor értem? De ha a fia megöli a fiát? Sajnálom, de ha már megesett, akkor megesett, ezt már csak elfogadni lehet, hogy hozott egy (talán rossz) döntést a saját életéről.

Persze, mások ne tegyék! De véletlenül se azért, mert anyukájuknak húde rossz lesz utána. Magukért.


Az öngyilkosság oka általában az alacsony önértékelés, egy öngyilkos gyakran azért teszi, mert úgy érzi, terhére van másoknak.

Kapise? Ezért nonszensz ez a "legnagyobb önzés" érvelés.

2011. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Az öngyilkosság nem önzés?

Van sok ember aki szeret, de valamilyen okokból te már nem bírod az életed(legalábbis azt hiszed!), és eldobod. de arra nem gondolsz, hogy igaz hogy te mennnnyire megkönnyebbülsz, neked már többé gondod nem lesz, de mindenki más aki szeretett téged, összetörik?! Mi ez ha nem önzés? Szerintem ez a legnagyobb önzés a világon!

2011. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy "...ez a legnagyobb önzés a világon", annak köszönöm a véleményét: minden szavával egyetértek.
2011. júl. 18. 01:52
 10/19 A kérdező kommentje:

Öngyilkossági gondolatokkal foglalkozó fiataloknak:


Várnai Zseni: Holt gyerek anyja


Anya, akinek holt gyermeke van,

A fél testével maga is halott,

És húzza, vonja le, a föld felé,

Mit énjéből a földnek átadott.

Anya, akinek holt gyermeke van,

Csak fél szemével néz a napba már,

A másik szeme túl a Mindenen

Holt gyermeke távol nyomában jár.

Úgy jár közöttünk, mint ki messze megy,

Vagy messze útról érkezett imént...

Mint idegen, ki otthont nem talál.

Ki valahol elhagyta fél szívét.

Csak fél szíve vergődik mégis itt,

Aranykalitkában sajgó bús madár,

Míg itt a földön élő kedvese,

Tilos addig a másik út, határ.

Fél kézzel végzi sok-sok dolgait

S hiú viszályok fölött, úgy lebeg

Magasan, minden szennytől mentesen,

Mint akit már nem érnek emberek.

Anya, akinek holt gyermeke van,

Csak félig él, lehúzza őt egy sír

S mikor élő fiára mosolyog,

Az egyik szeme akkor is csak sír.


Szó szerint ez lesz a sorsuk a gyermeküket elvesztő édesanyáknak a teljes hátra lévő életükben !

2011. júl. 18. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!