Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam több mint félmillió...

Találtam több mint félmillió forintot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza az iskolából és az út szélén egy pénztárcaféleséget láttam, Felvettem, belenéztem és láttam hogy nagyon sok pénz van benne. Amint hazaértem megszámoltam, Több mint 500 000 ft!! Most micsináljak vele? 15 éves lány vagyok, még nem szoltam a pénzröl senkinek se. H szolnák a szüleimnek, szolnának a rendörségnek, vagy megtartanák maguknak a pénzt, de nekem nem adnák oda azt a félmilliot az biztos. Tartsam meg? Vehetnék belőle új cuccokat, ruhákat,de ez elég feltünő, a szüleim észrevennék,hogy hirtelen ilyen sok új ruhám van. Vagy tegyem félre a pénzt? Rejtsem el? És mondjuk 10 év mulva előveszem amikor már dolgozni fogok és lesz saját pénzem, és akkor senkinek se fog feltünni, hogy 500 000 fttal több pénz van a számlámon. Mit csináljak szerintetek???
2009. ápr. 2. 20:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/116 anonim ***** válasza:
83%

"Az akinek visszaadod, menj vele a rendorsegre es bizonyitsa be hogy honnan van annyi sok penze?"

Sajna ennek a hatásköre az Apeh, de valahogy én nem tudnék ilyen szinten senki életébe se belekontárkodni és ami azt illeti, nem túl bölcs dolog.

Lehet, hogy kéz alól vett fel nyomorult pénzt és azt vitte az utcán, ha a hatóság lenyomozná, elég nagy sz@rkavarás lenne, még baja is lehet belőle a szerencsétlen "elhagyónak", hiszen ha meg kell jelölnie, kitől kapta ( lehet, hogy a helyi "keresztapától" uzsorakamatra ), utánanyomoz a rendőség az illetőnek....szóval lenne ereszd el a hajam, és még Te is belekeverednél nyakig.

Szerintem Neked nincs szükséged az ilyesmire 15 évesen, de pénzre annál is inkább - nem adnám a szüleimnek, inkább én viselném ezt a "kellemes terhet", elvégre ha pl. megszorulsz vagy éppen továbbtanulsz - ami kész anyagi csőd, így is - úgy is - ne kelljen már diákhitelt felvenned, adóssággal indítanod azt a Nagybetűset.

Tipp az elrejtésre: postafiók ( korábban írtam már, keress rá, ha érdekel ), azt sztem 15 évesen is nyithatsz, ilyen oknál fogva: koleszos vagy, jobbnak látod, ha a leveleid oda mennek.

Sok szerencsét!

2009. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/116 anonim válasza:
92%
Ha van benne irat, keresd meg és add vissza! Biztos jól jön mindenkinek 5kiló, de honnan tudjátok hogy ki hagyta el, és mire volt összerakva az a pénz?! Ha semmi irat.. tartsd meg, tényleg csak elvennék a szülők. Jól jön még továbbtanulásra!
2009. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/116 anonim ***** válasza:
87%

Jól teszed, hogy megtartod.Én is ezt tenném. Nincs benne se írta se semmi akkor nem is tudnád kinek visszaadni a pénzt.

ha ez nem kamukérdés, akkor igazán szerencsés vagy.:)

2009. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/116 anonim ***** válasza:
89%

háhá mekkora válaszok vannak itt XD

mi történt a pénzel?:D

megvan még?:P

szülők rájöttek ?:P

2010. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/116 anonim ***** válasza:
88%
ennyi penzert meg az oldalt is elfelejtette megnezni =))
2010. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/116 anonim válasza:
Ha volt benne irat, akkor vidd el a címre.Biztosan ad belőle jutalmat.Lehet, hogy egy szegény szerencsétlené aki épp elveszítette a munkáját és végkielégítést kapott. Vagy úgy kérte kölcsön, ne adj isten temetésre vette ki a kis megkuporgatott pénzét. Én már mind 3-at átéltem , szörnyű kiszolgáltatottnak lenni.Ha nincs irat , tartsd meg!
2012. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!