Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam több mint félmillió...

Találtam több mint félmillió forintot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza az iskolából és az út szélén egy pénztárcaféleséget láttam, Felvettem, belenéztem és láttam hogy nagyon sok pénz van benne. Amint hazaértem megszámoltam, Több mint 500 000 ft!! Most micsináljak vele? 15 éves lány vagyok, még nem szoltam a pénzröl senkinek se. H szolnák a szüleimnek, szolnának a rendörségnek, vagy megtartanák maguknak a pénzt, de nekem nem adnák oda azt a félmilliot az biztos. Tartsam meg? Vehetnék belőle új cuccokat, ruhákat,de ez elég feltünő, a szüleim észrevennék,hogy hirtelen ilyen sok új ruhám van. Vagy tegyem félre a pénzt? Rejtsem el? És mondjuk 10 év mulva előveszem amikor már dolgozni fogok és lesz saját pénzem, és akkor senkinek se fog feltünni, hogy 500 000 fttal több pénz van a számlámon. Mit csináljak szerintetek???
2009. ápr. 2. 20:22
 71/116 anonim ***** válasza:
66%

19:59

Ne is próbálkozz, úgy tűnik nem tudják, hogy milyen súlya lehet az ügynek, ők csak a pénzt látják és itt meg is állt nekik a világ (tisztelet a kivételnek).

2009. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/116 anonim ***** válasza:
80%

19:59 megint

21:46... Látom te az oldalamon állsz. Köszi! Amúgy meg abba senki nem gondol bele, hogy az lehet, hogy egy kölcsön IGAZÁN??? Ha nem fizet elviszik a feje fölül a házat. Te meg ruhákat vásárolsz belőle... Pfff... gazán jó lelkiismerete lehet annak aki így gondolja. Itt nem a kérdezőre, hanem a válaszolókra gondolok.

2009. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/116 anonim ***** válasza:
77%

A Btk - t idézgetőknek üzenem, hogy a jogtalan elsajátítás helyhez kötött.

Nem fogom idézni a törvénycikkelyt, csak annyit mondok, hogy "a helységet közösen használók", illetve közforgalmú közlekedési eszközön utazók talált dolga számít jogtalan elsajátításnak.

De gondolkodjatok már: az utcán talált holmi ( főleg, amiben egy árva kukk nincs arról kié.. ), amit Te speciel megtalálsz, olyan, mintha a "senki földje" lenne, nem egy ZÁRT KÖZEG, ahol t.k a Te magántulajdonodért én is felelek, szóval, ha egy üzemi ebédlőben felejted a mobilodat, én nem rakhatom zsebre, mert, ha megtalálják, akkor olyan, mintha tényleg elemeltem volna, hiszen egy KÖZÖSSÉGBEN vagyunk.

Térfigyelő kamerák!

Megáll az eszem.

Üldözési mániátok van?!

Azoknak az a rendeltetésük, hogy figyeljék a közrendet, az esetleges bűncselekményeket

( nem egy pénztárca találására obszkurálnak, hanem olyasmire, ami a REND - et sérti.)

Aki ekkora jogi tudor, nézzen már utána!

Szörnyen logikátlanok az emberek, az az igazság.

Úgy féltek az igazságszolgáltatástól, mint ördög a füstölőtől, de lényegtelen.

Csak akkor fog nyomozni a rendőrség is, ha bejelenti az illető, akkor néznek esetleg utána a kamerán rögzített dolgoknak.

Okos ember még aznap jó helyre teszi a talált zsozsót, nem a lakásban tartogatja, az esetleges házkutatás miatt.

2009. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/116 anonim ***** válasza:
78%

Ne hallgass rájuk!!! Tartsd meg!

Most ha nem vitte volna magával az összes pénzét, akkor lehet nem veszítette volna el! Miért nem tette be mondjuk egy banka?! Vessen magára! Pfff..

Minek kell ennyi pénzzel mászkálni?!

A rendőrség mit tud csinálni szerintetek?!? Semmit, de nem ám azt hiszitek, hogy majd felforgassák az egész országot, hogy megtalálják a gazdáját. Biztos csak is!

Áhhhh higgyél nekem TARTSD MEG!!!

2009. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/116 anonim ***** válasza:
82%

"Aki ekkora jogi tudor, nézzen már utána! "


Az lesz.

2009. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/116 anonim ***** válasza:
78%
tartsd meg azt a pénzt hallgass rám! főleg ha nem volt benne semmi papír. Hülyeség lenne bevinni a rendőrségre, mégis mit kezdenének vele így minden irat nélkül? szépen zsebre raknák... te meg annyit veszel észre, hogy hoppá "adományoztam" a kedves rendőröknek félmilkót... örülj neki, és fordítsd magadra
2009. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/116 anonim ***** válasza:
80%

TARTSD MEG!!!!! AKIK AZT ÍRJÁK VIDD BE IRIGYEK...

DE GONDOLOM VAN ENNYI ESZED!!

ÍRTÁK HOGY AZ UTCA KÖZTERÜLET, GONDOLJ MÁR BELE KEDVES KÉRDEZŐ HOGY ITT KI VINNÉ BE AZT A PÉNZT?

: -SENKI...

2009. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/116 anonim ***** válasza:
75%

"AKIK AZT ÍRJÁK VIDD BE IRIGYEK"


Igen valószínüleg azok. Az ügyvéd is aki megerősített benne, hogy ez büntetendő. Istenem...

2009. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/116 anonim ***** válasza:
87%

Az ügyvédek jobb, ha hallgatnak.

Ők dumálnak, a nagy summákat kaszírozók.

Nagyapám azt mondta "Kétféle ember van: a becsületes meg az ügyvéd."

Tisztelet a kivételnek - term.

2009. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/116 anonim ***** válasza:
64%
Ok. Végülis azt csinál amit akar, de ha megtartja remélem lebukik.
2009. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!