Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a szakképzettség és...

Melyik a szakképzettség és melyik az iskolai végzettség?

Figyelt kérdés
Egy jelentkezési lapot kell kitöltenem, ott van olyan rublika, hogy iskolai végzettség és van olyan is, hogy szakképzettség. Melyik mit jelent? Lehet, hogy tudatlan vagyok, de tényleg nem tudom. Nekem érettségim, közgazdász diplomám van, de ezen kívül irodavezető okj-s tanfolyamot is elvégeztem. Akkor melyik-melyik?
2011. aug. 4. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Iskolai végzettség: főiskola

Szakképzettség: közgaszdász, irodavezető


...szerintem

2011. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy értem: közgazdász :-)) bocs
2011. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Iskolai végzettség, pl.: 8 általános; szakmunkásképző; érettségi; technikum; főiskola; egyetem


Szakképzettség, pl.: CNC-esztergályos, szobafestő-mázoló, cukrász, közgazdász, építészmérnök, stb.

2011. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
OFF: előttem szóló; de mókás, hogy mindketten a közgazdászt írtuk :D pedig én például nem vagyok az.
2011. aug. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy minden esetben így van-e de nálam a diplomára az van ráírva hogy szakképzettséget is ad
2014. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

SZAKKÉPZETTSÉG:

2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

15. § (2) Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, amelyet oklevél tanúsít.

66. Értelmező rendelkezések

108. § E törvény alkalmazásában

34. szakképzettség: alapfokozattal vagy mesterfokozattal egyidejűleg, valamint a szakirányú továbbképzésben, illetve a felsőoktatási szakképzésben megszerezhető, a szak és a szakirány vagy specializáció tartalmával meghatározott, a szakma gyakorlására felkészítő szaktudás oklevélben, felsőfokú szakmai oklevélben történő elismerése;

RÖVIDEN: EGYETEMEN/FŐISKOLÁN ADOTT SZAKON SZERZETT DIPLOMA

2015. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 körteami válasza:

Ezek mind végzettségek: 8 általános, érettségi, főiskolai diploma, illetve egyetemi diploma.


Szakképzettség: A mai nappal hatályos jogszabályok alapján: a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény.

3.§ (3) A felsőoktatás keretében. (1) bekezdésben foglaltak mellett - felsőfokú végzettséget nem biztosító képzésként

a) felsőoktatási szakképzés

b) szakirányú továbbképzés is szerezhető.


15.§(2) Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, amelyet oklevél tanúsít. A felsőoktatási szakképzésre tekintettel kiállított oklevél önálló végzettségi szintet nem tanúsít.......


108.§ 34. Szakképzettség: alapfokozattal vagy mesterfokozattal egyidejűleg valamint a szakirányú továbbképzésben, illetve a felsőoktatási szakképzésben megszerezhető, a szak és a szakirány vagy specializáció tartalmával meghatározott, a szakma gyakorlására felkészítő szaktudás oklevélben, felsőfokú szakmai oklevélben történő elismerése.

2019. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!