Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lopásnak számít-e, amit az...

Lopásnak számít-e, amit az idős nő tett?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon szép házi macskánk,egy nap meglátta a szomszédban élő idősebb nő. Áthívta,elkezdte etetni,a macska mindennapi szokásává vált,hogy átmegy és eszik. Csak fel kellett ülnie az ablakba és adott neki enni. Majd,amikor már nem volt kedve etetni megelégelte,hogy a macska az ő drága új ablakpárkányán ül.Egy ideje nem láttuk a macskát,egy nap közölte a nagymamámmal,hogy sajnálja a macskát,mert megfogta az egereit de odaadta egy tanyára.Tudom,hogy ez nem egy bűncselekmény és senkit sem érdekelne,mégis kíváncsi vagyok,hogy ez lopásnak számít-e. Hiszen a macska a miénk volt!
2011. aug. 12. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ilyenkor szerintem az számít,hogy tudod-e valamivel igazolni,oltási könyv,törzskönyv,orvosnak fizetett számlák igazolni,hogy a tied volt...ha nem,akkor szerintem a kutya nem fog veled törődni,sőt hinni se fog neked senki...még azt se,hogy egyáltalán a tied volt az a macska,de talán még azt se,hogy egyáltalán élt az a macska...
2011. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
hát én úgy feljelenteném mint a szél...mi az h a macskámat odaadja valakinek.mit képzel ez magáról...nálunk a macskák családtagok,ha valamelyiket ellopná egy ilyen vén qrva,tuti felnyomnám,nem úszná meg
2011. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdés, h biztos, h egy tanyán van és nem a cicamennyországban? Sajnos nem hinném, h Mo-on lenne rá valamilyen esély, h visszakapd v a nénit megbüntessék.
2011. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és kedves utolsó: szerinted a rendörségen nem röhögnének a pofádba, amikor bejelented, hogy a szomszéd öregasszony meglovasitotta a macskádat :D kész röhej
2011. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

már nem utolsó:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:09


rá gondoltam

2011. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

azaz, hogy rá:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:38

2011. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj,de ha pl tegyük fel én veszek 100.000ért egy macskát tenyésztőtől,imádom is,mert családtagnak számít,tudom bizonyítani papírralk h az enyém volt,akkor tuti felnyomnám
2011. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ebben az esetben valoszinü, hogy az öregasszony már nem tudta volna többször átcsalogatni, mert közbeléptél volna elöbb, nem? De mivel nem ez az eset áll fenn, esélytelen a rendörség...
2011. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemrég született három kiscicánk, az eltűnt helyett szívesen odaadom mind a 3at :D
2011. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos,hogy nem fogom visszakapni a macskát.Közbe lépni azért nem léptünk,mert nem gondoltuk,hogy ilyen problémánk lesz egyszer. Soha nem panaszkodott,hogy átjár,nem is értettük volna,hiszen ő hívta,etette.Oltási könyve van illetve volt a cicának,de azért nem kezdtünk foglalkozni ezzel,mert nem tudtam,hogy egyáltalán ez bűncselekmény-e,hiszen "csak" egy házi macska.Értelme sem lett volna,hiszen simán letagadhatja,azt pedig,hogy hová,milyen tanyára vitette,sajnos nem tudjuk.Már van egy kis cicánk,bentre szoktattuk,még csak tudni sem tud róla.Köszönöm,a válaszokat,örülök,hogy nem csak én nem tartottam ezt a problémát hülyeségnek.
2011. aug. 12. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!