Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiszúrtam magammal továbbtanul...

Kiszúrtam magammal továbbtanulás ügyben, és teljesen kivagyok emiatt (? )

Figyelt kérdés

Pótjelentkezéssel jelentkeztem banki szakügyintéző szakra. Azt gondoltam, hogy jó lesz, de ahogy közeledik a tanév eleje, egyre rosszabbul vagyok. Nem hiszem, hogy bírni fogom, félévente lesznek vizsgák vagy mik, rengeteget kell tanulni, és nem is érzem úgy, hogy ráállna az agyam erre a gazdasági, száraz anyagra.

Mit tegyek, teljesen tanácstalan vagyok...

Amikor eszembe jut, hogy tanulhatnék szakmát is, ami könnyebb, és ami sokkal jobban érdekel, teljesen elszomorodok.


2011. aug. 19. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem lehet már 'kiszállni'? egy szakmával még többre is mennél ^^
2011. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem ki lehet, de kérdés, hogy felvesznek-e oda, ahol szakmát szeretnék tanulni. Eredetileg ápolónak tanultam volna, de az nem indult, és csak hosszú, átszállásos buszozással tudnék eljutni oda, így jutott eszembe a banki szakügyintéző, amit sikeresen megbántam. Erre el sem lehet vele helyezkedni...
2011. aug. 19. 11:07
 3/17 anonim ***** válasza:

alapvetően, ne érzelegj (elvégre nem vagdosnak késsel, akkor még érthető is lenne..)

felsőoktatással meg sok ezren szívunk, fél évente vizsgák, ahol jó (és ideális) esetben lehetőséget kapsz, hogy ne bukj meg, bár nem feltétlen van esélyed :D


de az élet már csak ilyen. lehet jobb anyagi körülményeket alapozol magadnak ezzel életed nagyobb részére.

2011. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát, ha nem tudok elhelyezkedni, akkor nehezen teremtem meg a jó anyagi körülményeket:/ Márpedig jó darabig nem tudok elmenni, hogy nagyobb városokban próbáljak elhelyezkedni.

Egyébként nem szándékosan érzelgek, de azért néha nem árt egy kis önsajnálás.

2011. aug. 19. 12:21
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát pedig az egyik legjobb szakot választottad, hogy ha később jó pénzt akarsz keresni. Olyan gazdasági összefüggéseket fogsz megtanulni, hogy bőven tudod majd kamatoztatni. Bár úgy látom, hogy nem vagy túl agilis, inkább elmennél minimálbérért ágytálat pucolni.

Hát, ki mire vágyik, ugye. Mérlegelj, aztán érzeleghetsz.

2011. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szóval nem vettek fel sehova, és elmentetek oda megkérdezni hogy van-e hely, és íhy pótfelvételivel oda sikerült bekerülnöd? Ha jól értem ez a helyzet, ha pótjelentkezés..

Menj el abba az iskolába ahol szívesen tanulnál és kérdezd meg hogy van-e még lehetőséged oda járni. Ha azt mondják lehetséges, akkor be kell küldeniük az adataidat az önkormányzathoz, és ott döntenek felöl hogy járhat-e oda mégeggy gyerek. Én is így kerültem be ahova most járok, ugyan ez volt velem is, csak sajnos a pótfelvétel is véget szokott érni július közepe felé :/

2011. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

kettővel felettem leírták pontosabban, amire célozni akartam.

azon meg alsó-kategóriás sajnálkozni, hogy "ha nem tudok elhelyezkedni.." szerinted ki tud? :D

legtöbb ember így van ezzel. de tényleg. én is 3,5 év sz.opás után kikerülök (jah inkább még 0,5-1 év ráhúzás, mert annyi jár..) és csak remélem, hogy kapok normális munkát :D de kajára előteremtem a pénzt, ajánlom ezt neked is, legyél kemény, aztán majd csak rendbeteszed a dolgokat (ezt szándékozom én is, bárhogyan is alakuljon..)

2011. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy nem vettek fel sehova, csak ahova jelentkeztem (és felvettek volna), mégsem indult. Ezért jelentkeztem ide, ami ugyebár akkor még jó ötletnek tűnt.

Most meg baromira nem az. Hidegen hagy, hogy egyszer majd jól keresek vele, ha egyszer nem érdekel, és nem érzek késztetést, hogy megtanuljam. Inkább "pucolom az ágytálakat", ha abban lelem örömöm, minthogy olyat csináljak, amit nem szeretek.

2011. aug. 20. 17:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Valakinek kell azt is.
2011. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Zavar?
2011. aug. 20. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!