Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden érdekelne a lovak...

Minden érdekelne a lovak fedeztetéséről, az ellésről, stb. Írnátok?

Figyelt kérdés
Pl. hány éves koráig lehet csikója a kancának ha ez egyáltalán korhoz van kötve, hogy történik az ellés, hogy kell fedeztetni lovat. Linkektől, és a google a barátod szövegektől kíméljetek! Tőletek szeretném tudni! Saját tapasztalatokat, élményeket is várok!
2011. aug. 22. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Még ha nekrofil lennél, az úgy OK, de ez...
2011. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lovak ellése : Vér... Jó sok Vér... *Vámpiroknak kész édenkert xĐ*
2011. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most miért kell viccelődni? Komoly válaszokat kérek!
2011. szept. 22. 07:05
 4/4 Kuk@c válasza:

Sziaa!

A fedeztetésről nem sokat tudok,de youtube-on találsz afféle dolgokat, hogy hogyan csinálják, mi annak a menete.

A lovak ellésénél főképpen arra kell odafigyelni, hogy a csikó feje jöjjön ki először.Ha fiatal kancáról van szó(3-4 éves) akkor a táplálékkiegészítőkkel vigyázni kell,mert túl nagyra nő a csikó a kanca hasában és ezzel az ellést nehézkessé tehetjük.Szerintem nincs korhoz kötve, viszont az ellés után előfordulhat, hogy a kanca elkap valamilyen betegséget, mert ilyenkor a ló immunrendszere legyengül.Egy csikó születésénél lehettem ott, általában este történik.Jobb ha karámban ellik, nem istállóban, mert akkor arra is figyelni kell, hogy hogyan fekszik le a kanca.Az ellés után a csikónka 1-2 órán belül szopnia kell,ha kezdetben nem sikerül felállnia akkor hagyni kell,maximum a születés után egy 30 perccel lehet segíteni neki, hogy biztosan kancatejhez jusson.Ezt hívjuk föcstejnek.

Remélem segítettem.

2012. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!