Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lányok (de főként fiúk! )...

Lányok (de főként fiúk! ) Elolvassátok? Mondtok róla véleményt? (lent)

Figyelt kérdés

A gyakorikerdeseken van pár kérdés:"melyik nemnek jobb: lányoknak, vagy a fiúknak.

A válaszolók 80% azt írta, mindkét nemnek ugyanolyan problémái, jó oldalai vannak. Az én véleményemet itt írom le(ja, és nőnemű vagyok :)) :


1.: Menstruáció. A lányok minden hónapban(már ha rendszeres)menstruálnak. Nem valami jó dolog, ugye? Fiúk, képzeljétek azt, mintha 6 napig hasmenésetek lenne és vagy végbélkúpot használtok, vagy pelenkát...

2.: Ruházat. Lányoknak feszülős cuccok, fiúknak laza póló,gatya.

Többen kérdezték már tőlem:"ugyan, miből gondolod, hogy amit hordunk, feszülős??"

3 és fél évig jártam férfi ruházatban. De csak abban. Ősszel/télen bakancs, férfidzseki, T-shirt stb. A hajam is össze volt gumizva, csak akkor nem, ha hajat mostam, vagy ha aludtam. Miután rádöbbentem, hogy nem jó, ha fiúnak néznek(igaz, hogy nagyon kényelmes volt a ruha, amit hordtam, de...), vettem néhány nadrágot(és most nem robbantottat, meg bermudát). Azt hittem, elszorítja a vérkeringésem! Hát még a póló! Arra gondoltam, ez meg fog fojtani!

Fokozatosan elkezdtem a saját nememre hasonlítani: új ruhát, kivettem a hajamból a gumit és új frizurát vágattam magamnak.

Ezek után, fél évvel később barátom is lett, akivel 1 éve vagyunk együtt.

3.:Szőr. A fiúknál az a menő, ha szőrős a lába/karja. Ha nem lenne az, minden fiú leszedetné. :)

Lányoknál alapvető elvárás, hogy ne legyen szőrös. 2 hetente borotválni, havonta epilálni/gyantáztatni nem valami jó dolog.

Most az én helyzetem. Nem tudom, hogy mi okból, genetika, vagy fogalmam sincs, de óvodás koromban már annyi szőröm volt a lábamon, karomon, szemöldököm, mint egy 16-17 éves srácnak. Akkoriban ez nem zavart, de most a kamaszkoromban, amikor még +szőrnövekedés is van... rossz. Sok kortársamtól(lányoktól) hallom, hogy:"jaj, már megint le kell borotválnom a lábam, mert olyan vagyok, mint egy medve!"

És akkor én mit mondjak? Borotválom én is, de nekem nem 2 hetente, hanem hetente kell. Meg a szemöldök. Ált. iskolás koromban nagyon sűrű szemöldököm volt. Össze is volt nőve, szörnyű látvány(ez elsős koromban). Azóta már nagyon vékony és sokan dicsérik az arcom.

Fiúk! Mi lenne, ha nektek kellene mindezeket csinálni hetente? Szemöldököt szedni, borotválkozni, epilálni?

3 hetet adnék nektek.


Ajánlanám a Spielhózni c. könyvet sok-sok érdekes félreértés és tény van a nemek közti harcban.


2011. aug. 28. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
* a 2 pont lényege az alkalmazkodás. Most már fel sem tűnik, ha feszül egy póló, már megszoktam.
2011. aug. 28. 12:22
 2/6 Archyleus23 válasza:
A borotválkozás nem tiszta, hiszen mi naponta csináljuk nem hetente:) Szemöldökszedés is megesik fiúknál is...epi/depi pedig nem mindenkinél de vannak rá hajlamos férfiállatok:D..szóval nemértem mire akarsz kijukadni, hogy a nöknek rosszabb?
2011. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A borotválkozással nem értek egyet kérdező. :)

Tapasztalatom alapján nem 2 hetente kell borotválnia magát a nőnek sem. Én minden másnap borotválom magam, mert nő a szőr hamar. A többi okés! :)

2011. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, akkor borotvát hagyjuk, belátom :)
2011. aug. 28. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:

ha már szőrről van szó akkor miért nem lézerezteted ki? ott az alexanrit lézer ami hatásos de drága viszont megéri! a szemöldökre meg talán az elektrolízis a jó választás de lézerrel is van aki elvállalja.

Én ff-i vagyok de nagyon nehezen tűröm a szőrt magamon, azért is mert az arcomat nem tudom pengéssel jól leszedni hogy az ne látszódjon meg ill utálok borotválkozni is úgy hogy most szeptemberben én ki is lézereztetem hogy ne akadályozzon semmiben sem, egyébként is ha már az a szitu hogy egy ff-i legyen szőrös!? akkor az legyen szó szerint az! és ne zavarja őt hogy na már megint kinőtt és már megint le kell szednie.

Egyébként őszintén megvallva a nők minden tekintetben fullosabbak mint a férfiak! én többre tartok egy nőt, más szóval akár cserélnék is egy nővel biológiailag véglegesen, de mivel ez nem lehetséges így hát maradok a jelenlegi helyzetembe/munkámba.

2011. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért az arcborotválás nem olyan kemény meló mint a nőknél úgy mindent.. :D De amúgy ha nő lennék akkor is sz@rnám le ki mit mond, ha nekem kényelmes lenne egy laza póló akkor azt hordom.. Csak azért mert a többség elvárja, én nem fogom azt csinálni. Én nem tartozok egy olyan "embercsordába" ami hülyéknek szánt úton halad.
2011. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!