Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a magyar emberek...

Miért ilyenek a magyar emberek és mióta ilyen Magyarország? Mit csináljak unom már?

Figyelt kérdés
Hol lett eltolva (szépen fogalmaztam)? Én is sajnos olyan vagyok amilyen, anyámék semmilyennek nem neveltek. Iskolába járok még 2 évem van szakközépbe. Egyszer már megbuktam. Igazából valahol le... mivel minek. Ha egy tanárt kérdezek minek ennyit tanulni azt mondja hogy alap illem és hogy ez kell érettségire. Ki volt az a hüly..e aki ezt az oktatási rendszert kitalálta és miért nem változtatnak rajta? Miért kell ennyi felesleges szemetet megtanulni 12 év másra sem megy el hogy tömöd magad sok baromsággal. Mire fel? Az egész tantárgy közül az idegen nyelv ér valami. Általános után miért nem lehet rögtön pályát kezdeni? A szülőknek úgy kéne nevelni a gyereket hogy 14 éves korára döntés képes legyen nem hogy még 18-19 évesen döntés képtelen legyen. És csak elmegy egy diplomáért és ló.. sem fog vele kezdeni (tisztelet a kivételnek). 22-23 éves felnőtt emberek nem tudnak magukkal mit kezdeni a szülők hátán maradnak. Miért nem változtatnak ezen. Miért törődik mindenki bele az életbe? mindenki beéri a panaszkodással. Tudom én is. Kifogás nincs. Miért ilyen lusta, "beletörődöm" nép a magyar? Mindenki csak mást okol. Eszem megáll. És ugye írtam hogy csak az idegen nyelv jó bár mire a sok szutyok tantárgy közül én pont gyenge vagyok belőle. Szóval ha valaki tud angolul örülnék ha levelezhetnék vele, de csak akk írjon ha van türelme javítani :). Na szóval ott a magyar: Sok idegen ember unalmas cseszett életét tanuljuk minek?
2011. szept. 24. 17:20
 1/5 anonim válasza:

Már fiatalon is jól látod a dolgokat! Változtass rajta, végezd el a szakközepet egy jó szakmában és kezdj magaddal valamit. Egyetem ló* nem ér jol mondod. Járj nyelvtanárhoz és tanuld, tanuld a nyelvet és minél hamarabb ha lehet húzd el a csíkot külföldre.


/22F

2011. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most röviden össze kéne foglalnom: Magyarországon nem sok dolog van (talán semmi), ami normálisan működik. Miért pont az oktatás működne? Egyébként én is megbuktam gimiben, mert utált a tanár, átmentem másik iskolába, ott 2 jegyet javítottam, és le tudtam érettségizni. Most főiskolába járok. Diploma után első dolgom lesz lelépni Magyarországról, szerintem te is tedd azt. Vedd komolyan a nyelvtanulást, végezd elé a sulit, és ha tovább akarsz tanulni, vagy dolgozni akarsz, akkor azt már külföldn tedd.
2011. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod amerikába nem tanulnak ennyit de meg is látszik rajtuk. tanulj csak szépen. Ha te ezen változtatni akarsz akkor menny ki külföldre ott viszed valamire. Szerintem aki nem tanul az itt semmire nem viszi persze van kivétel de az kevés és az a kevés nem tud ezen változtatni. Én voltam németbe és ami ott van azt itt mért nincs? pl van gáz telepük ahol saját maguknak állitják elö a gázt a rohadó gyümölcsböl ebböl máris nem kell gázt fizetni. ivovizet csak iszák. másra más vizet használnak ezzel is rengeteget sporolnak. a magyar ezt letojja. de miért? jobb lenne az élet talán itt is
2011. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én nem feltétlenül a tanulás ellen vagyok hanem az ellen amit tanulunk. És az ellen hogy pl. nem sok választási lehetőségünk van. Szakmunkás sulik nagy része mára gyűjtő suli lett. A diákok nagy része átmenetileg megy oda onnan pedig mennek a gyárakba betölteni az onnan nyugdíjba menő emberek helyét akik 10-15 évig ott gürcöltek. Akik pedig elvégzik a szakmunkást azoknak a nagy része nem tud vele elhelyezkedni, kis része el tud, de nem fizetik és van egy csekély százalék aki meg tud belőle éldegélni és netalántán nyaranként még nyaralni is el tudnak menni.

A legtöbb ilyen munka amire van képzés ott már túlképzés van.


Emiatt megy sok fiatal szakközépbe és onnan egyetemre vagy fősulira, de sokan hiába, mert ugyan úgy járnak mint a szakmunkával esetleg többet tanulnak és kapnak egy "diplomát".


És itt dől össze minden, mert szép és jó hogy van sok diplomás, de minek?.


És itt buktam bele én is nem tudom merre fele.

Egyenlőre tanulok, ha már ide vergődtem.


És a legfőbb gond hogy erről általánosba nem beszélünk a fiatalok nagy része későn érik és akkor kap észbe amikor már igen nagy sza..ban van. A suliba a tanárok "tanulni kell meg tanulni" és minden más le van tojva. Ahelyett hogy döntés képességre, önállóságra nevelnének a legtöbb suli ontja magából azokat a diákokat akiknek minden vágya az egyetem és a fősuli és azt hiszik utána álom élet következik.

Ehelyett kéne megtanítani már általános végére a gyerekeket az életre hogy nyitott szemmel járjanak.

2011. szept. 24. 21:34
 5/5 A kérdező kommentje:

(a leírtakban általánosságban írtam, természetesen nem minden ember ilyen, azoktól előre is bocsánat akikre nem illenek a leírtak (tisztelet a kivételnek))


A diplomások nagy részének az iskoláztatást az állam fizette. Na de ugye a diplomások egy jó nagy része külföldre megy. (Amihez természetesen szíve joga, én is ezt tenném.) De ez az országnak miért jó. Amikor évente ezrével megy ki a munkaképes fiatal, friss diplomával rendelkező ember. Miért jó ez az országnak, milliárdokat költenek az iskolázásra azét hogy a munka képes emberek ezek után kimenjenek külföldre?

Ez csak jó nagy veszteség az országnak évente több milliárdokat bukik ezzel az ország.

Ne értsetek félre nem a támogatás ellen vagyok abszolút de nem.


Sokan mondják hogy ráér az oktatás meg ez meg az. De nem mert az új nemzedék (mi) vagyunk a jövő. Mi fogjuk formálni Magyarországot, mi fogunk dolgozni keresni. De ha így nevelnek ki minket mi lesz? Mi lesz az országgal? Ezen váltóztatni kell. Olyanná kellene teremteni Magyarországot hogy a fiatalok ne akarjanak ki menni. Olyan munkahelyeket létrehozni ami fizetőképes és nem fizet alul. Amiből tisztességesen meg lehet élni.

Ezért kellene tenni. Hiába fogjuk a politikusokra hogy másokról ne is beszéljek, (mert a magyar ember kedvelt idő töltése hogy minden terhet, bajt másra kenjen) mégis csak mi vagyunk az ország, mi lakunk itt ha mi nem vagyunk nincs ország, akkor csak lehetne tenni ez ellen.


És szerintem az oktatáson alapul minden. Amíg ilyennek nevelik az új generációt akik a felnőttektől tanulnak addig nem fog semmi változni. A fiatalok mentalitása, dolgokhoz való hozzá állása ugyan olyan mint a felnőtteké (saját tapasztalatokból beszélek, nap mint nap ezzel szembesülök az iskolába, utcán). Amilyen a mostani generációnak a hozzá állása a dolgokhoz nem sok pozitív változásra lehet számítani a jövőben (20-30 évig).


Akiknek meg van egy csöppnyi rálátásuk és akik túllátnak a diplomán és ezeken a dolgokon azok vagy politikusnak mennek, mert megérzik a pénz szagát vagy ugye külföldre.

2011. szept. 24. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!