Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell fává növő gyomnövé...

Hogyan kell fává növő gyomnövényt vegyszeresen végérvényesen kiirtani?

Figyelt kérdés
Téglából épült kerítésem belső tövét előttem ismeretlen nevű, de meglehetősen gyakori gyomnövény lepte el, amely ismeretlen módom telepedett meg. Eleinte csak néhány szárból álló bokrocskává, majd hatalmas, terebélyes fává nőtt. Mechanikus módszerekkel (láncfűrész, stb) ugyan sikerült tövig kivágnom még a nyáron, de pechemre újabb hajtásokat kezdett hozni. Nem maradt más hátra, mint a régi, jól bevált módszer, a metszőolló, amivel levagdaltam róla a friss hajtásokat. Tudom, hogy létezik olyan vegyszer, ami véglegesen kiirthatja, de nem találom semmilyen internetes portálon sem. A vadfa kiirtása után az a célom, hogy oda valamiféle szép futónövényt telepítsek, csak attól tartok, hogy ha a vegyszeres irtást alkalmazom, az magát a talajt is tönkre teheti. Kérem Önöket, hölgyeim és uraim, adjanak tanácsot, ha tudnak, Nagyon szépen köszönöm előre is.
2011. okt. 6. 18:23
 1/2 anonim válasza:
Mezőgazdasági boltokban: "Totál " gyomírtó, lombon keresztül felszívódó szer. A talajt nem károsítja,kb. fél méteres növényre kell permetezni(a zöld részre). Kb.10 literbe 1 dl. Pontos információ a dobozon olvasható. Egy ötlet: vágja le a tövénél felfelé a kérget, akkor is kipusztul, csak kicsit nagyobb munka.Üdv
2011. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ezt a szert rá kell permetezni a gyomfa lombjára, és csak ha teljesen kiszárad, azután kivágni?
2011. okt. 11. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!