Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a tulajdonság jellem...

Mi az a tulajdonság jellem ami miatt mások szemében olyan személynek tűnünk aki megrendíthetetlen, akivel nem jó ujjat húzni, akinél megvannak azok a bizonyos határvonalak?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy milyen tudományág foglalkozik ezzel? illetőleg mitől van az hogy pl.:

Két embert ismerünk meg egy időben. Az egyiket azonnal a hülyegyerek kategoriába soroljuk, akit lehet irányítgatni, akinek lehet parancsolni. A másiknak pedig szinte alárendeljük magunkat, elfogadjuk amit mond, és teljesítjük is azt.


Biztos jártatok már így. Valakivel ki mertek kezdeni, valakit pedig feltétlenül tiszteltek? Mi miatt van ez? Mi az a tulajdonság ami miatt egyik embertípussal így másikkal úgy viselkedünk?


Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2011. okt. 11. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Elsősorban szerintem fontos, hogy hogyan áll meg előtted, hogyan jár, hogyan öltözködik, tehát a kisugárzás nagyon fontos. Mennyire meri elmondani a véleményét, mennyire áll ki amellett.

Engem többnyire komolyan vesznek az emberek, pedig nem vagyok az a tekintélyt-parancsoló kinézetű ember. Vagyok 156 centi kb (lány). De nagy szám van, és az emberek nem mernek visszaszólni, így tulajdonképpen "alávetik" magukat az akaratomnak (kérésemnek). Nem mernek nemet mondani. Vagy például, ha nagyon dühös vagyok, mindenki félreáll, mert gondolom látják rajtam, hogy senkit nem vagyok hajlandó kerülgetni.

Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenkit ugráltatok, meg kihasználok, pedig simán lehetne.

2011. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2011. okt. 11. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
..próbáld meg érthetobben elmagyarázni.. :/
2011. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Összetett dolog, de dominancián alapul.

Sötét haj, széles váll, vékony, de szikár alkat, viszonylagos magasság, jó mozgás koordináció, csendesség, helyénvaló megnyilvánulások, fölöslegesen nem pofázás, értelmes megszólalások, normális tartás, sorolhatnám.


Az emberben mélyen él egy állati ösztön, amiről ha nem akarunk tudomást venni, akkor is működik. Próbáld ki, te se próbálsz olyannal kekeckedni, aki a felsoroltak nagy részével stimmel, míg ha annak ellentéte, nem veszed komolyan. ;)

2013. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom de nálam a másodikat azt kb senki nem tudja elérni.
2018. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!