Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb nyelv a...

Hegyijeti01 kérdése:

Melyik a nehezebb nyelv a spanyol vagy az olasz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam, hogy a spanyol, és még azt is hallottam, hogy az furcsább, krix-krax nyelv. Lehet, hogy nem, lehet, hogy igen. Az oalsz nekem jobban bejön. :-)


Mindenkinek más a véleménye. Egy nyelvnek a nehézségét nem lehet megállapítani, ha igen, akkor a világ összes nyelvét tudnunk kéne. Egy nyelv megtanulása pedig egyénre jellemző - lehet, hogy te könnyebben megtanulod az olaszt, mint a spanyolt, de lehet, hogy a Béla meg a spanyolt tudta jobban alkalmazni. Egyénfüggő.


Szerintem azt tanuld meg, amelyik szimpatikus, hangzatosabb számodra, hiszen, ha valami nem érdekel, nem teszel érte semmit se, akkor abból nem lesz semmi!

Javaslom, hallgass meg a YouTube-on különböző olasz és spanyol dalokat, verseket, szövegeket! Nézz kicsit utána mindegyik nyelvnek, majd nagyjából el tudod dönteni.


Egyébként mindkét hasznos nyelv, bár a spanyol beszéltebb nyelv. Olaszt viszont Olaszországon kívül Afrikában is beszélik, spanyolt meg hát Amerikában...


Persze egy nyelv tanulásához idő, kedv és akaraterő kell - úgyhogy sok sikert kívánok hozzá, bármelyiket is választod!

2011. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz nehezebb, meg (nekem) furcsábban is hangzik, a spanyollal többet tudnál kezdeni, sokkal több helyen beszélik.
2011. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz nehezebb nyelv.
2012. febr. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A spanyol nehez en azt tanulom,de en tudok romanul es ugy konnyu!:))
2012. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!