Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincs pénzem. És nem találok...

Nincs pénzem. És nem találok munkát, tanulni szeretnék. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Életkor, nem, képzettség?
2011. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20/F/művészeti
2011. okt. 17. 01:19
 3/7 Az érettségiző válasza:
A tanulónak joga van ösztöndíjat, állami támogatást, részletfizetést, fizetésmentességet kérni anyagi források hiánya miatt. Ha kiemelkedően tanulsz, több pénzt kaphatsz ösztöndíjakból, mint egy átlag munkás.
2011. okt. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Készíts tervet, mit akarsz és mire van rá szükség. Ha pl. tanulni akarsz, akkor egy alibi munkát is elvállalhatsz ami nem túl jó, de arra elég, hogy eltartsd magad, pl. teszkó vagy mcdonalds. Ha a szakmádban akarsz elhelyezkedni akkor nyilván nehezebb dolgod lesz és számíts arra is, hogy amellett szűkösebbek a tanulási lehetőségeid.


Munka mindig van, legfeljebb nem olyan, ami tetszik, de a szükség törvényt bont.

2011. okt. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szakmámon belüli elhelyezkedésre biztos ötletem van, de sajnos anyagi fedezet kell, hogy beindítsam a dolgot. Tescot próbáltam, de olyannyira betáblázzák az embert, hogy még a jogsit sem tudtam normálisan letenni. Megkövetelik, hogy nekik élj. Ösztöndíjakkal kapcsolatban, meg ismerősöm most nyert meg 13 ezer forintot. De úgy tudom már ez is magasnak számít. 30 fölôtt szinte lehetetlen ösztöndíjat szerezni.


Diákmunkát is csináltam, de teljesen megbízhatatlan, van, hogy hetente 1-2 napot hívnak be. Plusz egy két nap a betanítás mostanában, amit általában nem fizetnek, sőt interwievztatnak is. Volt, hogy végiglobbiztam egy hónapot és annyira hülyén jött ki minden, hogy 6 nap munkával 4 interwievval, ebből két betanítással kerestem hó végén kemény 7 ezer forintot.

2011. okt. 17. 01:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Együtt érzek, és valószínűleg idővel együtt is halok éhen veled...
2011. okt. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a munkásosztály világában, minden munkahelyen lekötnek. Engem pl. 8-tól fél 5-ig, így két hétig kellett várnom hogy kaphassak egy fizetetlen szabadnapot okmányirodába menni átíratni a motoromat. És a jövő évi 21 nap szabadságomból 20 napot le akar vonni a főnököm.


Ha tanulni fogsz akkor is meg kell élni, ha a szüleid nem tudnak támogatni, akkor be kell majd vállalnod valamit.

2011. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!