Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a karácsonyi díszek...

Mik a karácsonyi díszek árusítási feltételei?

Figyelt kérdés

Karácsonyi asztali díszeket, ajtódíszeket, adventi koszorúkat készítek, és azokat szeretném piacon eladni! Milyen feltételek kellenek hozzá? Vállalkozónak kell-e lennem, stb. stb.?

A Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata által kiadott Piaci- és vásári rendtartás-ban ez olvasható: "1.) A piaccsarnoki (szabadtéri piaci) árusítás feltételei: A piaccsarnokban és a szabadtéri piacon asztalt, területet bérelni, a már meglévő bérletet megújítani kizárólag az adóévre kiállított értékesítési betétlappal megújított őstermelői igazolvány és adószám, egyéni vállalkozó esetén a tevékenység végzéséhez szükséges engedély, bejelentés, vagy igazolvány, cégek esetében cégbírósági végzés és a társasági szerződés bemutatása alapján lehet.

2.) A kistermelőnek a piaci árusítás során a kistermelői élelmiszer-termelés ,-előállítás és –értékesítés feltételeiről szóló 14/2006. (II. 16.) FVM-EüM-ICsSzEM együttes rendeletben előírtak alapján kell eljárni."

Ez mit jelent? Nyilván kistermelő/őstermelő nem vagyok... akkor vállalkozónak kell lennem?


2011. okt. 20. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
igen.
2011. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor is, ha csak pár db-ot szeretnék eladni csak hobby szinten? Nem nagy tételben...
2011. okt. 20. 13:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy közterületen viszont bárki árulhat, csupán engedélyt kell kérni, szerződést kell kötni az önkormányzattal! De nyugtát hogy adok?
2011. okt. 20. 18:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben azt is megtudtam, hogy nekem csak nyugtaadási kötelezettségem lenne! Veszek nyugtatömböt, kitöltöm, odaadom a vevőnek, ő kifizeti az áru értékét! Oké! És utána én évente a nyugták alapján elkészítem a saját adóbevallásomat? Vagy ez hogy van?
2011. okt. 20. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!