Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt megoldani ha...

Hogyan lehet azt megoldani ha egy szobát ketté szeretnék választani gipszkartonnal?

Figyelt kérdés
Bocs, de nem tudom melyik témába tartozik úgyhogy ideirtam , tehát az lenne hogy van egy nagy szoba amit ketté kellene választani, a legjobb a gipszkarton tudom, de azt hogy lehet megoldani hogy ne legyen vastag a fal...mert csak egy ilyen "névleges" elválasztást szeretnék nem kell hőszigetelés, stb, még ajtó sem lesz benn..Mit kell hozzá vennem?
2011. okt. 21. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hozzávalók. Gipszkartontáblák kétoldalasan vagy duplán számolva a fal nm ben. Akkor az u profilok folyómézerben a padlóra mennyezetre oldalfalra, felfogatásukhoz csavar, tipli. Akkor a merevítő örofil ami a padlótól a mennyezetig kell érjen kb 50 cmenként ehhez hogatod am a táblákat. Ehhez kell csavar. Amúgy jó ha van benne szigetelés is. De hogyhohy nem lesz ajtó? Nah mindegy. Aztán zsákos gipsz os kell, nameg a táblák összeilleszzéseihez szokás tenni ehy hálófélét a neve nem uhrik be, ez ilyen szalag h ne repedjen ki, ezt gletteled. Kb ez minden. Majd fested.
2011. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

az előző válaszoló tökéletesen leírta, képekkel kiegészíteném, hogy jobban el tudd képzelni.


a váza az egész falnak:

[link]


Érdemes a két gipszkartontábla közé üveggyapotot tenni, de vigyázz bele mert szörnyű kínokat tud okozni.. :D

[link]


Ezt már csak festeni kell:

[link]

2011. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

a 21:28as válaszoló vagyok, közben találtam egy oldalt ahol tök jól leírják hogy hogyan kell megcsinálni:

[link]


ebben a falban nincsen gyapot, de sztem megéri csinálni, hang- és hőszigetelésnek is jó!

2011. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...Ajtó azért nem lesz mert nem egész hosszúságban lenne , csak úgymond "dísznek"...Még ha viccesen is hangzik.
2011. okt. 23. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!