Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy külföld...

Akik azt mondják, hogy külföldön (Nyugat) nem jobb az életszínvonal, mint itt, mit mondanak arra, hogy Ausztriában csak a minimálbér közel 300 ezer forint?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki mond ilyet? Én még nem hallottam senkitől.
2011. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem, nagyon sok embertől hallani, itt GYK-n is, hogy nem is érdemes kiköltözni Nyugatra, mert nem is sokkal jobb az életszínvonal, mint itthon. Hát... nekem ez alapján, és a tegnapi Naplóban mutatottak alapján sem így tűnik.
2011. okt. 31. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok. Megnyugtathatlak, Magyarországon nem mond ilyet senki! Aki meg esetleg mégis, annak gondok vannak a fejével. Vagy Orbán Viktor pisztolyt tart a fejéhez, és azért mondja.
2011. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

És ahol 300000000 kopejka a minimálbér?

..ezért nem a pénzt kell nézni, hanem azt, hogy mennyit kell dolgoznod 1 kg kenyérért, 1 km autózásért vagy 1 napi lakásbérletért. Ill. még ami fontos: van-e rendes orvosi ellátás és mennyibe kerül, valamint hogy mekkora az esélye annak, hogy lelőnek az utcán, lakásodban.

2011. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy nézd meg a költségeket is. hiába 300ezer forintra jön ki, ha a megélhetés meg 290ezerre. vagy, ha keresel mondjuk 100 egységnyi pénzt (mondjuk, ami 300ezer forint), a megélhetés belőle meg 80 egységnyi.
2011. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt mondja,az még nem dolgozott kint és elhiszi azt a marhaságot,amit nekem is mondtak,mielőtt kimentem,hogy ott sincs kolbászból a kerités..De abból van.Magyarországhoz képest biztosan..
2012. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
utolsó, én hetedik éve vagyok kint. marhára nincs kolbászból a kerítés. létszámleépítések, óraszám csökkentések, bérbefagyasztás, infláció nőtt, munkabér évek óta nem, sztrájk, benzinfelvásárlás, mert annyira megdrágul, lázongások. Ez Anglia. tényleg kolbászból van a kerítés...ja, minimálbér, hogyne, kijön 300ezerre. már, ha van heti 40 órád, ami a minimálbéres munkáknál nem túl esélyes. és nem azért dolgozol részmunkaidőben, mert abban akarsz, hanem mert nincs más. keresel - átszámítva 300ezret, abból 290ezer megy a számlákra. és akkor még nem voltál szórakozni, nem ruházkodtál, csak a szükséges.
2012. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ilyen rossz a helyzet Angliában?Pedig épp most gondolkodtam,hogy oda megyek legközelebb.Én egyébként Dániában éltem és a részmunkaidős minimálbérem átszámitva 300.000 ft volt és abból boldogan megéltem,béreltem egy lakást 90.000-ért rezsivel együtt és maradt még a kaja+buli után is félretett pénzem.Napi 5 órát dolgoztam,mert ott sincs túl sok teljes munkaidős állás külföldieknek,de még igy is simán tizszer jobban éltem ott,mint itthon..És mindenki azt mondta mielőtt kimentem,hogy inkább maradjak,mert ott sincs kolbászból a kerités.
2012. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
igen, nagyon rossz a helyzet. ismerősöm fél éve jött ki, és még azóta se talált munkát, pedig angoltanár, szóval, nincs gondja a nyelvtudással. novemberben országos sztrájk volt, a public sectorban (én is ott dolgozom), most a benzint akarják úgy megemelni, hogy mindenki bespájzolt belőle, már nincs is sok helyen, a nyugdíjkorhatár egyre emelkedik (én pl. 67 évesen mehetek nyugdíjba, a nálam fiatalabbak meg még később), tőlünk is elküldtek egy csomó embert. pedig ez a helyi önkormányzat, nem kis cég.
2012. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthon nagyon rossz a helyzet,de senki nem jön ki az utcára,hogy eltakarítsuk ezeket a söpredékeket,hogy ne kellene miattuk ártatlan ember életeknek kimúlni,mert ők mindent megtehetnek.De nem baj,majd harmadszorra is meglesznek választva kétharmaddal.Emberek tessék elmenni szavazni,ne az MSZP,Jobbik,vagy az LMP mellett,hanem a Fidesz kétharmada ellen,szépen kérek mindenkit.
2015. ápr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!