Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Léteznek csodák". Nem hiszem....

"Léteznek csodák". Nem hiszem. Szerinted? Vagy, van egyáltalán értelme a létnek?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, de sajnos sosem kérdeztem rá, hogy "te, mégis mit hívsz te csodának? mi ebben a csoda?"

Szerinted mi a "csoda"? Én vagyok az egyetlen, aki szerint nincsenek?

És most nem arra gondolok, hogy valaki nyer a lottón, vagy beleszeret valakibe és az viszonozza... persze, bármit fel lehet fogni csodának, de én nem így értem!


Egyáltalán, mi az értelme az életnek? nem úgy értem, ahogy általában, hogy "az életemnek nincs értelme".. úgy értem, az egész emberiség létének.

Gyerekkorban tanulás van, felnőtt korban munka. Ennyi! Ennyi az élet! most ennek mi a fene értelme van?


Légyszives normális válaszokat, vagy legalább NORMÁLIS HANGNEMBEN írt válaszokat. köszi.


2011. nov. 6. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem minden nap "csoda", mert kifejezhetem a szeretetemet mindenki iránt...Számomra ez az élet értelme. A szeretet fejlesztése a szívemben. Örülök az élet apró örömeinek!

~•♥•~

2011. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy van valami értelme az életemnek. Foggal körömmel harcolok, hogy meglegyen az érettségim és fősulira akarok menni ha lesz elég pénze a szüleimnek.

Hétköznap tanulás, hétvégén mosás,takarítás. Ismerek olyan idősebb embereket, akik boldog életet éltek. Volt pénzük, messzire utazgattak, céljaikat elérték sikeresek voltak. Csodák meg szerintem csak úgy nincsenek,nem kínál semmit tálcán az élet.

2011. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

dehát épp ez az, ez milyen cél? (nem azért, most nekem is az érettségi a célom)

ráadásul én nem akarok főiskolára menni. azért is, mert hülye vagyok hozzá, de legfőképpen azért, mert MI ÉRTELME?? aztán mi lesz?? tanulok még öt évet, aztán dolgozok. persze több pénzem lesz, és nem kell annyira nélkülözni, ÉS??? attól még ugyanolyan sivár és értelmetlen lenne az élet! ezt nem értem! és mit tudom én hány milliárd ember éli a kis semmirevaló életét, és nem gondol bele, hogy mi értelme??? a gazdagok ülnek a pénzükön, örülnek a fejüknek, a csórók (mint mi) meg egész nap azon gondolkozunk hogy (pl.) hónap végén van kétezer forintunk, és hogyan fogunk ebből megélni négyen!

de eltértem a tárgytól, mert nem ez a legnagyobb baj..

csak az, hogy ez az egész inkább egy rendszer. mindenki ugyanazt csinálja mindig! és semmi érdekes nincs benne! nem mondhatjuk, hogy na, van egy legenda egy kapuról ami elvezet egy másik dimenzióba és megyek megkeresni, közben találkozok olyanokkal, akik szintén azt keresik, meg találkozok "ellenségekkel", és meg kell küzdenem (nem az átlagos értelemben vett küzdelemről beszélek) HARCOLNOM kell a célomért! (na jó ez elég hülye példa volt de rögtönöztem!) és lehet mondani hogy hülye vagyok meg gyerekes, de ha nem lenne ilyen furcsa a fantáziám, akkor meg csak olyan gép lennék mint a többi ember, és habár érezném, hogy valami hiányzik, de nem tudnám hogy mi!


sajnálom hogy hosszúra sikeredett. legalább az olyan tömegemberek akiknek a legfontosabb hogy visszaigazolt e f@szbukon a strici akivel meg akarja b@szatni magát, nem fogják elolvasni.

2011. nov. 6. 15:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele, hogy leteszem az érettségit és lesz, ami lesz. Nem akarok továbbtanulni...fölösleges.

Voltunk mi is szegények, naponta 500 forintból kellett megélni...marhajó volt mondhatom, de akkor sem éreztem, hogy szar az életem, mert nem volt az! Egyedül élek anyával egy háztartásban...és volt olyan, hogy fűteni nem tudtunk...de boldogok voltunk! A mostani rendszer egy eltorzult akármi amit életnek hívunk...de fedezd fel a kis dolgokat is! Ha mindenkinek a szeretet lenne a fontos akkor boldogabbak lennénk...

2011. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát igen, azt meg tudom érteni. néha nekünk is napi 500 ft-ból kell megélnünk, csak mi négyen vagyunk.

egyébként azt hiszem, hogyha mi ketten élnénk anyával (van két hugom) akkor én is boldogabb lennék.

na ez az, ebben totál rossz vagyok. sokan mondják hogy a kis dolgokat is kell nézni, de én nem tudom őket (ha vannak egyáltalán) észrevenni. nekem ennyi egyszerűen nem elég. reménytelen eset vagyok, mert én is tudom, hogy elcseszett ez a rendszer, csak én nem tudom elfogadni. velem mindig is ez volt a baj, egyszerűen nem tudok beletörődni a dolgokba. mindenki azt mondja, hogy "ez van, ezt kell szeretni", csak én mondom, hogy NEM! EZ NEM JÓ! csak a probléma az, hogy attól még én sem tudok ellene tenni. csak rosszul érzem tőle magam. de akkor sem tudok beletörődni. és nem tudom mit csináljak, mondani könnyű, hogy "fogadd el", elfogadni már annál nehezebb..

2011. nov. 6. 16:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd hogy ez a tébolyult rendszer tönkretegyen téged! Nagyon helyes, hogy nem törődsz bele, nem is szabad!!! Ezt a hülye kormányt az élteti, hogy mindenki halálra dolgozza magát, ne legyen boldog családja és szenvedjen. Majd meglátod te is az összefüggéseket! Az ország hülye birkaként akar tartani mindenkit... jó, hogy nem hagyod magad! Hidd el, lehet hogy nem lesz diplománk...de minőségi életet fogunk élni!!! Az oktatási rendszer is egy elcseszett dolog...és holnap iskola! ÁÁÁ

Azt kéne tanítani, hogy hogyan éljünk! Hogyan tehetjük szebbé a világot...

Nekem jelenleg abból áll az életem, hogy mindent nagyon alaposan megfigyelek, és a tapasztalataimat majd a jövőben kamatoztatni fogom!


Házasságon kívül születtem...van két féltesóm, apám ha nem vagyok ott engem simán letagad...mondták már nekem hogy: te nem lehetsz xy lánya mert neki a gyerekei már felnőttek! És be kell bizonyítanom hogy ki vagyok...pf.

Érdekes dolog tudni, hogy apám kétszínű...de nem haragszok rá, mert egyszer mindent visszakap a sorstól.


Senki sem tud ártani másnak anélkül, hogy magában ne ártana.


Fel a fejjel :) Lesznek még olyan szép napjaid, hogy ihajjj :D

És itt most nem azt értem, hogy nagy szerelem stb. az nem olyan. De akár az is lehet! Addig nem szeretnék barátot (szerelemből), amíg egyedül nem tudok boldog lenni!

Keresd a boldogságot MAGADBAN! :)♥

2011. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de nem értem. hogy érted, mit értesz az alatt, hogy magamban keressem? mit kéne tennem? mi számít boldog napnak? ha éppen nem mondják hogy deszka vagy dagadék vagyok? vagy ha anyám nem nyafog a pénz miatt, holott ő nem dolgozik? vagy... én már nem is tudom, mit mondjak.. akkor vidám lennék/vagyok (nem boldog), ha nem lenne iskola, ha hagynának békén, egyedül lennék és "élhetnék" a saját kis világomban. és nem kéne mással se másokkal foglalkoznom.. de én nem tudom, hogy csináljam, hogy magamban keressek. hogy érted?


mondják, hogy mivel a világot nem tudom megváltoztatni, változzak meg én, és akkor boldog leszek, de ez nem így megy. én nem azért vagyok boldogtalan, mert ilyen vagyok, hanem mert a világ ilyen.. attól mert megváltoztatom a gondolkodásomat, ha másképp állok a dolgokhoz, attól még azok a dolgok ugyanolyanok maradnak, és én ezt tudni fogom.. örülhetek annak, hogy kapok egy használt nadrágot félévente, de ugyanakkor ott a gondolat, hogy JOBB IS LEHETNE. meg most nem csak az anyagiakban, mindenben. örüljek, hogy hármas az átlagom és nem kettes?? na persze... nem tudok, mert úgyis ottvan a tudat, hogy minden lehetne sokkal jobb is.

na de már megint itt tartok.. attól mert több pénzünk lenne vagy okosabb lennék attól még a világ ugyanilyen maradna. egy rendszer, egy 'gép', valami, ami mindig ugyanolyan, és ugyanolyan rossz ráadásul. nem (csak) velem van a baj. de a világ soha nem fog megváltozni, és most vagy elfogadom, vagy meghalok, már nem tudom mit csináljak... úgy érzem soha nem fogok tudni beletörődni.

2011. nov. 6. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mit akarsz mondani...de te is csak panaszkodsz, semmit nem teszel ellene. Törekedj a tiszteletre és igyekezz tekintélyes ember lenni, mert csak ilyen ember lehet "falkavezér", aki jó útra terelheti a világot. A tekintélyt meg ne a száddal meg hatalommal szerezd (ahogy a politikusok), hanem az intelligenciáddal, nyűgözd le az embereket.

A nagy hibád, hogy nem látod a továbbtanulásnak az értelmét. Ne azért tanulj, hogy diplomád legyen, meg sok pénzed. Ezt senki nem is fogja garantálni. Inkább azért tanulj, mert ha nem teszed, nem kapsz munkahelyet és úgy lecsúszol, hogy a kutya sem fog komolyan venni.

Keress hobbit amiben örömöd leled. Ebbe néha az anyagiak is beleszólnak, de akkor inkább mondj le az internetről, mert az élet értelmét nem a neten fogod megtalálni. Itt csak sorstársakra lelhetsz...

Amúgy csodák nem léteznek, úgy ahogy véletlenek sem.

2011. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ELMONDOM NEKED NYÍLTAN ÉS VILÁGOSAN MI AZ ÉLETNEK ÉRTELME.MEG HOGY VANNAK CSODÁK IS A FÖLDÖN NEM EGY CSODA VAN... AZ ÉLETNEK AZ AZ ÉRTELME HOGY HA MEGTÉRSZ JÉZUS VÉRE MEGTISZTÍT ÉS HA UGY IS HALLSZ MEG HOGY MEGVAGY TÉRVE EGYENESEN A MENNYBE FOGSZ JUTNI ÁMEN! MERT HA NEM TÉRTEK MEG A POKOL EGY KŐKEMÉNY VALÓSÁG EL KELL DÖNTENI KI MELLÉ ÁLLSZ JÉZUSHOZ VAGY A SÁTÁNHOZ? RENGETEG CSODÁT TALÁLSZ AZ OLDALON AMIT MOST MUTATNI FOGOK NEKED EZ NEM JÓSLÁS EZ NEM HAZUGSÁG !!! www.gyogyulashangja.com

és itt az ajánló/bizonyságok!!!!

2011. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A TE belső világod vetül ki a külső környezetedre. Ha negatívan gondolkodsz, akkor mindenben a negatívumot fogod meglátni. Ezért nem veszed észre a "csodákat".

Minden TŐLED függ! Egyedül TE irányítod az életedet.

Tanulj meg pozitívan élni, gondolkodni ebben a negatív világban!

A világ nem csak ebből a tanulásból és munkából áll! Mindenkit hajt valami!

2011. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!