Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Armageddon? Szerintetek igaz...

Armageddon? Szerintetek igaz amit a Jehova tanúi tanítanak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. "Egyre több járványos betegség, háborúk. Gonosz korrupt világ.stb"- ezt mondják.

Azt hirdetik h Isten ezt nem fogja hagyni és elpusztitja a gonoszokat.

Írjatok! Kiváncsi vagyok hogy ti h látjátok.

L22


2011. nov. 18. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy ostobaság.
2011. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia.

Hát nem kéne azt írni hogy ostobaság előző kommentelő...

én egy Jehova tanúi család tagja vagyok, de sajnos bevallom, hogy nekem is kétségeim vannak és mivel mi már vagy 8 éve nem voltunk Jehova tanuinál, se gyülekezetbe se stb...nem nagyon foglalkozunk már vele...

a legerősebb " hívő" a mamám úgyhogy sokszor tőle kérdezgetek dolgokat....

szóval mikor kezdett érdekelni a dolog, elgondolkoztatott, hogy igaz e...vagy csak hazugság amiket mondanak?

a mamámnak sok kérdést feltettem,...pl:_ hogy ha Jehova tényleg megakarja állítani miért nem teszi meg most? vagy hogy mi a bizonyíték arra hogy régen Noé állítokat vitt fel a bárkájába és így menekültek meg az állatok a vízözön idején? vagy hogy tényleg létezik isten? mi a bizonyíték? és egyáltílán a mi családunk hogyan lett Jehova tanúkkal kapcsolatba?...

aztmondta nekem, hogy annak idején Templomba jártak és a papoknak hittek...sok dolgot megkérdeztek tőlük a mamámék hogy mi miért történt, de a papok sosem tudtak egyenes, érthető választ adni...ekkor később mamék megismertek egy Jehova tanu-t...mesélt a gyülekezetekről és JEhováról...

annak idején a mamám már 20 éve tojásallergiában szenvedett amire gyógyszereket szedett és aztmondták,hogy sosem fog neki elmúlni...

aztmondta h mikor kezdett gyülekezetbe járni és imátkozott egyszer..., rá nemsokára elmúlt az allergiája,..az orvos aztmondta hogy "csodával határos az ami történt"...

Én ennek ellenére sem hittem...mondtam h ez lehet véletlen is...

aztán azt mondta hogy mindenre van bizonyíték, a tudósok i studják igazolni a múltban történteket és Noé-t...meg a többit is...

Aztmondta hogy egyenlőre hagy gondolkozási időt az embereknek hogy Akarnak e Jehova-tanúi lenni...ha elfogadják " a megmentést nyújtó bárkát" akkor csatlakoznak JEhova tanúi közé és megmenti ""az ő népét" majd a többi "hitetlen" embert elpusztítja és a halottakat(akik hittek) feltámasztja és megmenti a földet a pusztulástól mert pár év múlva önpusztításba fog majd a föld, annyira elnépesedik a föld...

nekem ezt kiskoromban is mondták..hogy nem tudni mennyi idő mire eljön "armageddon" ...lehet 20-30 év..de nem tudni

a napokban mama aztmondta hogy minden levan írva a bibliába...ami ma történik...hogy elfajul a világ és azt mondta hogy " a jelekből olvasva" lehet hogy már csak kb 10 év van hátra...

elővettem ekkor a 1998-as bibliát és elolvastam...bekövetkezendő dolgokat írta:

-az idő egyre gyorsul majd,...a nappalok és éjszakák rövidülnek...

-az emberek egyre többet lopnak, hazudnak, tesznek rosszabb dolgokat és a korosztályok egyre kevésbé szabnak határt...

-nő a bűnözés

-az ember egyre jobban terjeszkedik, az élővilág

ekkor mondtam mamámnak hogy igaz hogy régebben úgy vettem észre hosszabbak voltak a napjaim...ma meg csak úgy száll az idő..

nézem hogy a kisgyerekek milyen trágárul beszélnek.., kis 11-éves emo-s meg egymást fogdosó kis 13 évesekkel utazok nap,mint nap a buszon..elrökönyödök hogy hova tart a világ...

az emberek tényleg egyre jobban magukat pusztítják...egyre több a szmogriadó is..

ha ezeket végig gondolom, és azt hogy mindenre van bizonyíték...sokszor arra a következtetésre jutok:

ha azt mondom: nem hiszek benne..."ostobaság.."

lehet nem igaz, nem történeik semmi, élem az életem és majd meghalok...

ha mégios igaz akkor meghalok és kaphattam volna egy esélyt a megmenekülésre..

ha aztmondom: elhiszem..én hiszek nekik..és JEhova tanuja akarok lenni...

akkor lehet hogy nem igaz...nem veszítek semmit...ha meg mégis akkor is csak nyreek rajta

egyébként m,ár vagy 3 éve nem voltam gyülekezetben, de emlékeim szerint nagyon barátságosak a JEhova tanui...

Régebben mamám mondta hogy anyuval nem volt pénzük sem és Jehova tanui adtak nekik pénzt, hoztak ruhát meg stb..(szerencslre mi most jó anyagi körülmények közt élünk)...

én csak pozitivumot tudok róluk mondani...segítőkészek és ott mindenki egy közösség tagja, segítik egymást...

veszíteni nem lehet szerintem:P

hát ez az én szemszögem...ikertesóm,hugim, mamám, anyum hivő de apu tartózkodott tőle...nem mondtak arra sem semmit JEhova tanúi, megértik őt is...amúgy én és ikertesóm sem vagynunk még 100%-ig meggyőződve,,de még alakulhat..

amúgy lelkileg is felengedő hogyha mondjuk este akár csak a fejedben végigfutsz a gondjaidon, összeszeded a gondolataidat és elmondod Jehovának és úgy egy kicsit stresszlevezetőnek is jó..és kitudja, lehet valaki tényleg odafenn meghallgat és segítséget nyújt:)

én így látom.....bár sok tapasztalatom még nincs csak amennyit a mamám és anyum adott, de ők azért már 20 éve JEhova tanui és kiskorom óta próbálnak "Jó út" felé terelgetni:)

16/L

2011. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ui: nekem sokszor úgymond "önkontroll-t" adott JEhova amikor hittem..volt hogy valamit megtettem volna, ekkor eszembejutott hogy nem dicsérendő ilyet tenni...és kontroláltam magamat..

ebbe belesem gondoltam akkor,de ma már tudom hogy lehet az tett engem jobb emberré és azért ilyenek a gyülekezetben az emberek is...nem tudom..

ma már alapjáraton olyan ember lettem aki mindenkinek segít és sokszor túlságosan is önzetlen vagyok...

Amúgy a minap gondolkoztam el énis azon, hogy lehet megint kéne foglalkoznom a dologgal:)(előző kommentelő)

2011. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha a középkor nem volt elég, hogy jöjjön az Armageddon, akkor semmi sem lesz az.

Járványok? A pestis egész országrészeket néptelenített el.

Háborúk? Mohácsnál tízezrek estek el egy nap alatt.

Gonosz, korrupt világ? Egy kis válságtól nem kell megijedni, 30-40 évente beüt, aztán elmúlik.

2011. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
59%

Sziasztok! Én közel 20 évig jártam Jehova Tanúi gyülekezetébe és a szüleim tanúnak neveltek, de nem lettem az. Jehova Tanúiról kevesen tudják, sőt önmaguk sem, hogy rengeteg hamis próféciát jövendöltek a közel 100 éves történelmük alatt, a világvégét pedig szinte folyamatosan, 1975-ig dátumokkal!! Itt van egy pár példa a dátumaikra: [link]


A blogomon komolyan foglalkozunk Jehova Tanúival, tanításaikkal és történelmükkel több évtizedes tanú múlttal rendelkező körzetfelvigyázók, bételesek, vének és tanúk tálalnak ki. Ha valaki mélyre szeretne ásni, a kérdéseire egy kis keresgélés után megkapja a választ:

[link]

2011. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
41%

A bibliában sok minden megvan jövendölve ami a mai világban megtörtént már...pl: az éhinség,árvíz,a háborúk,a pénz szeretet és a gyilkosságok!És még lehetne sorolni!!!

A prédikálásuk nem azért van h.zaklassák az embereket hanem h.megismertessék velük isten akaratát!Van aki hisz nekik van aki nem...ez emberfüggő!

Én biztos vagyok benne h.nem hazudnak!

Én is Jehova Tanuja vagyok...ha van kérdésed küldj üzit és válaszolok...sok téves hit van rúlunk nem mindent kell elhinni amit mások mondanak..

2011. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

#5:

Én is Jehova Tanúja voltam, de ez amit írtál:

"a világvégét pedig szinte folyamatosan, 1975-ig dátumokkal!!"

Dátumokkal? Valószínűleg nem értetted amit gyerekkorodban tanultál! Megkérlek, hogy mondj egyetlen dátumot amit mondtak, hogy akkor fog eljönni! Csak egy dátumot! (Elnézést, nem megbántani akarlak!)


Én rálestem az oldaladra, de ne haragudj! Azért mert téged nem érdekel, miért támadod. Én sose tenném.

Én sem szeretem pl. a többi vallást, de nem nyitogatok blogokat, hogy megtámadjam a tanításaikat, anélkül, hogy megkérdezném őket - mert te ezt csinálod.


Az előttem levő hozzászóló tanú felkínálta, hogy válaszol. Megkérdezted már? vagy csak azt írod, amit te gondolsz?


Természetesen a te dolgod. A te lelkiismereted. És köszönöm, hogy elolvastad, a mit írtam.

2012. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#5:

Pl. ez a cikk is: [link]

Jehova Tanúi nem árulják a könyveket. A DVD-n is rajta van (ami nálam van), hogy not for sale (=nem eladásra). Nem tudom azon a DVD-n mi volt rajta, de nem hiszem, hogy for sale. Amúgy láttam már könyveket árulni boltokban és meg is kérdeztem, hogy milyen jogon. Erre azt mondták, hogy valaki bevitte és leadta mint használtat.


Szóval vigyázz miket írsz, mert ez a hozzászólás annyiban kapcsolódik ehhez a témához, hogy Jehova Tanúi azt sem jelentették ki ("dátumokat") hogy mikor lesz Armageddon. Szóval várom a pontos dátumokat. Vagyis egy elég lesz. Kíváncsi vagyok.

2012. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nézd, engem JT neveltek, 20 évig, az apám vén [elöljáró] volt, és az elmúlt 2 évben aktívan kutatom Jehova Tanúit. Kicsit olvasgass még... tudom, hogy miről van szó.
2012. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Itt van egy pár példa a dátumaikra: [link]
2012. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!