Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jár-e az emelt családi pótlék...

Jár-e az emelt családi pótlék és a 90%-os utazási kedvezmény kártya a 18. életévem betöltése után?

Figyelt kérdés
Tartós betegség (asztma) miatt kapják utánam a szüleim az emelt családi pótlékot, és ezzel jár a 90%-os utazási kedvezmény kártya is buszokra, vonatokra. Most töltöttem be a 18 évemet és ez az utolsó évem a gimnáziumban,vagy is 2012-ben érettségizek.
2011. nov. 25. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, onnantól, hogy elmúltál 18 gondoskodnod kell magadról! Papíron felnőtt vagy, innentől nem jár cs. p. a szüleidnek!
2011. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azóta utánajártunk, és de igen, jár a családi pótlék 20 éves koromig ha tovább tanulok, csak annyi hogy nekem kell igényelni nem a szüleimnek. :) Azért köszi hogy válaszoltál...:D
2011. dec. 21. 18:24
 3/11 anonim válasza:
megkérdezhetem hogy hol jártál utána?mármint tudsz esetleg egy linket amiből hasznos infókat tudok kiszedni?és megkaptad a 90%osat?én is asztma után kaptam, de már első éves vagyok az egyetemen.Egy másik asztmás bnőm megkapta kérés nélkül, de én mikor bementem júniusban meghosszabbítani az önkormányzatra elküldtek ami nem is zavarna, de egy fiatal csaj volt ott és látszott rajta h gőze sem volt arról mit kérdeztem...köszi a segítséged...igazából engem az utazási kedvezmény érdekelne jobban... :)
2012. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia! Akkor amikor ezt kiírtam még csak annyit tudtam hogy az emelt családi pótlék továbbra is jár utánam, szintén asztma miatt és, hogy az én nevemben kell igényelni és nem a szüleimnek, aztán csak reménykedtem hogy a 90%os kártyát is küldik vele ahogy szokták. Pont egy hete jött meg kb a papír arról hogy továbbra is kapni fogom az emeltet de kártyát nem küldtek vele :( Az öcsémnek viszont igen aki szintén asztmás lett és ő most kapta meg az első kártyáját az emelttel együtt...Szóval nekem ezek szerint már nem jár pedig engem is ez érdekelt volna jobban...Én most jelentkezek főiskolára 18 éves vagyok, nemtudom meddig kapják még utánam a családi pótlékot és azt se hogy miért nem jár már a kártya, talán csak kiskorúak kapják... a barátnőd mennyi idős és mennyire súlyos asztmára jár neki? Erre azért én is kíváncsi vagyok hátha még van remény :)
2012. febr. 17. 23:20
 5/11 anonim válasza:
hát nem tudom mennyire súlyos az asztmája de nem hinném hogy súlyosabb mint az enyém...de írtam neki mailt h h kapta meg ha visszaír mindenképp szólok...:)
2012. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
jah még annyi h milyen papírt és hova kellett leadnod a családi pótlékhoz?
2012. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy csak most válaszolok! A netről töltöttük le és nyomtattuk ki az igénylő papírt, majd azt elvittük a szakorvosomhoz aki kitöltötte aztán elküldtük a magyar államkincstárnak. 1-2 hónapon belül válaszoltak... Ezt eddig is így csináltuk és eddig jött vele automatikusan a kártya is, de idén nem jött, az öcsémnek viszont igen aki 13 éves. Ezért gondoltam arra hogy csak 18 éven aluliaknak jár mivel én most töltöttem be a 18-at, ezért kérdezem hogy a barátnőd hány éves? Mert ha 18 elmúlt és úgy is kapott kártyát akkor viszont nekünk is jár, ha meg 18 éven aluli akkor lehet ez az oka...
2012. ápr. 2. 20:18
 8/11 anonim válasza:
Semmi baj...)2es decemberi, szóval sehogysem 18 éves...de akk utánajárok én is...
2012. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
* 1992es
2012. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
még annyi h netről honnan?az államkincstár honlapjáról?
2012. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!