Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kristálycukor az egyenlő a...

A kristálycukor az egyenlő a glükózzal?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 16:09
 1/10 dirtboy ***** válasza:
2011. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösssz én is megtaláltam de nem derült ki h a kristály cukor az glükóz
2011. dec. 6. 16:55
 3/10 dirtboy ***** válasza:
48%

biológiát tanultál igaz?

hogy készül a kristálycukor?

növényből vonják ki.

a növény fotoszintetizál a fénysegítségével amivel glükózt állít elő és ez a glükóz lesz a kristálycukor.

2011. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi :D 8-os vagyok, és erről még nem tanultunk :S
2011. dec. 6. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szaharóz.

Glükóz=szőlőcukor

Fruktóz=gyümölcscukor

2011. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:

Ljuden és a kristálycukor melyikhez tartozik?


egyet kihagytál a laktózt ami tejcukor

2011. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kristálycukor az a szacharóz, mi diszacharid azaz 2 monoszacharidból áll (di=2, mono=1).


Ez a két monoszacharid a glükóz és a fruktóz.


szóval szacharóz=glükóz+fruktóz

2011. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dirtboy ***** válasza:
hát szerintem ezzel nem jutott előrébb a kérdező,ezt még én sem tudom lefordítani hogy most akkor a kristálycukor ezek alapján glükóz vagy nem.
2011. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezen mit nem lehet érteni.


De úgyis eldöntendő kérdést adott fel, úgyhogy a válaszom NEM (glükóz NEM egyenlő a kristálycukorral)

2011. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

en sem ertem, mit kerdeztel, en csak erdeklödöm igy az egeszseg-cuccok iränt, uh leirom, amit en tudok. mellesleg közgäz karon vagyok, uh messze nem vegyesz-kemikus-biokemikus-dietetikus-stb :D

szoval lehet is, h hulyeseg... az elöttem iro okos es hatarozott välaszado majd elbiräl, neki higgyetek majd.

a termeszetben ugye nincs kristälycukor, de van szölö, egyeb gyümölcs es cukornäd.

csomo cukormolekula van. vannak egyszerüek, összetettek. mi, amikor emesztünk, lebontjuk öket (a köteseiket). a szölöcukor egyszerü (glükoz), szinten a fruktoz, ami a gyümölcscukor. a hatvanas evek ota (hasracsaptam-datum) tudunk csinalni glükozbol fruktozt, es a hires fruktoz-glükoz szirupot, ami baziedes, olyan, mint a nadcukorbol kinyert szacharoz. a kristälycukor molekulailag szacharoz, ami egy glükoz- es egy fruktozmolekuläbol all. de az konkret kerdere egyertelmü välasz van: nem, a kristälycukor nem egyenlö a glükozzal, annak köznapi neve: szölöcukor.

2012. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!