Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a biróság valait egy év...

Ha a biróság valait egy év próbaidöre bocsát, ez a személy a probaidö alatt feddhetetlen? Mert ez itélet ugyan de nem lesz töle büntetett elöeletü.

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

tudtommal ez kimeríti a büntetett előélet fogalmát.


hiszen bírói döntés során büntetésből kapott felfüggesztettet


csak épphogy nem börtönviselt... ennyi


lehet rosszul tudom, tehát ha valaki jobban tudja írjon nyugodtan.


valamint mire érted hogy feddhetetlen? feddhetetlen az akinek nincs semmi bűne, nem lehet mivel megfogni, aki már felfüggöt kap gondolom egyáltalán nem feddhetetlen, mert csinált valamit...

2011. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen ragalmazasert iteltek el de nem kapott penzbirságot csak egy ev probaidöt, mivel még nem volt büntetve.Azert erdekes mert az önkormanyzatnal ügyintezö, onnan nem rugták ki, söt számlálóbiztos lett a népszámláláskor annál a polgárnál akit éppen megrágalmazott.A polgárnak 100ezerFt népsz. birságába kerül mert kiszúrt vele, bosszút állt, és elintézte a büntetést, pedig a polgár a másik ingatlanában máshol meg lett számolva.Most megint pereskedes kezdödhet.
2011. dec. 16. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:

most rágugliztam.


a próbaidő lejárta után újra "tiszta" lesz vagy mi...

áh bonyolult dolgok ezek.


esetleg egy jogi forumon jobb lenne megkérdezni.

2011. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ugh... én is voltam népszámlálóbiztos :D


szerintem az lenne a legjobb ha nem tudnak normálisan elmenni egymás mellett, hogy kerülni egymást.


nekem is van olyan ember akivel rühelljük egymást - vszeg irigy rám... és kerülöm, nehéz, mert a családban van, de megoldható...

2011. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos ha kerülik egymast ha nem, 100 ezer Ft birsag provokalasa? Nem kis penz, és mire föl.Kedves szamlalobiztos aki irtal, ha valakit megszamoltak Budapesten es van azonosito szama is, es a balatoni haza falujaban azt allitja a jegyzö, hogy ott is meg kellett volna magat szamoltatni, aztan kimegy a büntetö hatarozat, akkor valami nem stimmel a szamlalobiztossal ugye?
2011. dec. 16. 13:50
 6/6 A kérdező kommentje:
a kerdes az lenne valojaban, hogy meg lehet e majd a birosag elött, -mert oda kerül- mivel nem örült meg a polgar, hogy kifizesse, tehat, hogy: egyáltalán lehetett e szamlalobiztos egy ilyen személy, hiszen egy ilyen szemelynel nem csoda ha automatikusan bosszut all. Ezert erdekelne a feddhetetlenseg kerdese.köszönöm
2011. dec. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!