Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 vagyok szerintetek vállalha...

15 vagyok szerintetek vállalhatok már diákmunkát? Miskolc környékéről kellene munka :D:D Köszönöm

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék nyáron dolgozni, de még csak 15 vagyok. hova jelentkezzek, vagy milyen munkát vállaljak???
2011. dec. 25. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
semmilyent, törvények értelmében 16 életévet be kell hogy töltsed.
2011. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a].
2011. dec. 25. 13:37
 3/4 dirtboy ***** válasza:

Bőcsön a sörgyárban szoktak lenni diákmunkások,annak nézz utána.

Miskolctól 15 perc alatt oda érsz vasúton,a vasút pedig ott van a gyár mellet.

2011. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D :D
2011. dec. 25. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!