Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem hiszek a lélekvándorlásban...

Nem hiszek a lélekvándorlásban, mennyországban vagy a "nem fizikai" életen túlban mert baromságok, miért ne vessek véget most az életemnek? (viccen kívül, habár halálosan komolyan sem gondolom jelenleg)

Figyelt kérdés

Az élet szép, bla bla bla, ez így is van sokaknak, ami azt illeti nekem is, gazdag családból származom, még 20 éves se vagyok de minden kontinensen jártam már, sportos alkat vagyok és jól nézek ki, jóban vagyok a testvéreimmel, szüleimmel és iskolatársakkal, mindig is így volt. (Az, hogy miképp jutottam el ilyen 'szörnyű' dolgon való gondolkodáshoz, annak az a fűthetetlen szkepticizmus és kíváncsiság az oka, ami szerencsés módon belém ivódott.)


DE, az emberi életnek meg a szépségének semmi értelme nincsen, mert úgyis meghalok előbb-utóbb. Ha feltalálják a bilólógia halhatatlanság módszerét embereknek és meg is kaparintom, akkor is egy idő után. Ha autóbalesetet szenvedek, felfal a cápa vagy snowboardozás közben lezuhanok egy sziklára és 'kiloccsantom az agyam' -kedvencem- akkor kész, vége.


Pontosabban az ateizmus és deizmus közi abszolút agnosztikusnak vallanám magamat, de a lényeg az, hogy nem tulajdonítok nagy valószínűséget annak, hogy amennyiben saját magam vetek véget az életemnek azzal bármennyivel is hátrányosabban folytatnám a 'továbbiakat' mint ha természetes módon halnék meg.


Tehát, gyakorlatilag 2 szcenáriót veszek számításba:

1.: Mátrix-elmélet no.2, vagyis a jelenlegi világunk a mátrix (virtuális világ), és a 'valódi' az - nem a jövőbeli jelenlegi világ, hanem: - egy számunkra magasan felsőbbrendű dimenzió, ami totálisan felfoghatatlan is számunkra. Az, hogy mi a kapcsolat az adott ember, és a 'felsőbbrendű' lénye között, az más tészta, de teret kell hagyni a fantáziának.

2.: Ugyanaz van ami születés előtt. Semmi.



Hogyha lenne pár embernek értelmes, építő szándékú válasza vagy kérdése, és fel is tenné őket azt megköszönném!


2012. jan. 31. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem fogok filozófiai jellegű vitába kezdeni veled, de:

1. A mátrix-dolog hülyeség

2. A születés előtt és a halál után is van valami


Már csak azért sem érdemes öngyilkosságot elkövetned, mert csak egy életed van. EGY.

Egy, amit te használsz és nem mások. Ha ezt az egyetlen lehetőséget elpazarlod, az sortól kapott legértékesebb ajándékodtól válsz meg.

Ne a halál utáni "semmivel" foglalkozz, hanem az az előtti életeddel.

Az, hogy az életed mennyire szép, értékes és tartalmas, nem másvalakitől függ, hanem csak tőled.

2012. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Neked lehet, hogy az élet szép, nekem szenvedés. És a szenvedés által változok.

Azt mondják, a kutya is jó dolgában vész meg. :D

Vaze, öld meg magad. Ki nem szarja le?

Szerintem a halál egy átjáró a következő életbe, de erőszakkal megnyitni nem túl jó ötlet szokott lenni. Én részt vettem reinkarnációs hipnózison, ha olyan gazdag vagy, keress egy pszichológust, aki tud hipnotizálni és fizesd meg. Ha nincs benned blokk, és hipnotizálható vagy, akkor sikerülni fog. Persze azt magyarázol bele, amit akarsz, és lehetsz utána is szkeptikus. Azaz ha neked isten megjelenne, azt se hinnéd el, kitalálnál valamit, hogy hallucinálsz, vagy bűvésztrükk volt. Vagyis téged nem lehet meggyőzni semmiről, és annak az ellenkezőjéről sem. Így veled vitázni sem lehet.

Amúgy az "igazi" szkeptikus a kételkedésben is kételkedik. Különben nem igazi.

2012. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokat az Ezo TV-re való betelefonállásal kapnék de azért köszi a szándékot :D.
2012. jan. 31. 19:26
 4/11 A kérdező kommentje:
19:05: A kételkedésben nem lehet kételkedni. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy az elfelejtést elfelejteni. Non-szensz. Vitázni a fundamentalistákkal, bolondokkal és arrogáns emberekkel nem lehet.
2012. jan. 31. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
szia. eszembe jutott Popper Peter, Hogyan oljuk meg magunkat cimu cikkje. olvasd el, ha gondolod. nem hosszu. par oldal az egesz:)
2012. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, utánajárok.
2012. jan. 31. 22:48
 7/11 Holdfénylány válasza:

KÉT KIS MAGZAT BESZÉLGET EGY ANYA HASÁBAN

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt

is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is,

hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.

Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ezt meg végképp

nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De

mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a

köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit

másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet

egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös

zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre

meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle

egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát

nyilvánvaló, hogy nincs is.

- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt

is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg

azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

2012. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aranyos történet, azonban ha a magzatnak elvágod a torkát, sehova se születik élve.
2012. febr. 1. 13:46
 9/11 Somogyi Sarolta válasza:
Igazán nem is értelek. A halál utánni életet keresed?
2012. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy olyan célt keresek ami nem hamis, részben.
2013. júl. 15. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!