Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérdésem Én miért nem kapok...

Ervin. kérdése:

Kérdésem Én miért nem kapok semmit? Mert ebből a pénzből nem lehet élni.! 27 éves vagyok 2011 év elejétől nincs munkám. A feleségemmel közösen neveljük a lányunkat aki 4 és fél éves. A feleségem kap rendszeres szociális támogatást ami 22800 ft

Figyelt kérdés
Olvastam aktív korúak ellátásáról de nem világos.
2012. febr. 6. 09:28
 1/8 anonim válasza:
70%

MÁK honlapját és az OEP honlapját kellene végig vizslatni. Ott a legnaprakészebbek a támogatások.

[link]

Családi pótlékról meg itt van egy táblázat, mert ez is jár nektek.

[link]

nem tudom mennyire friss.

2012. febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na akkor újra.

Lakásfenntartási támogatás : 7400Ft

Családi pótlék : 12200

Szociális segély : 22800

Akárhogy számolom nem éri el a Fejenkénti létminimumot ami tudtommal 25-28 ezer forint.

Értelmetlen

2012. febr. 6. 10:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged nem szociális támogatást kap, hanem foglalkoztatást helyettesítő támogatást.

Ezt egy családban csak 1 fő kaphatja.

Ami megoldásokat alkalmaznak ilyen esetben az igénylők:

- Papíron más lakcímre jelentkezel be, így nem számíttok egy háztartásban élőnek, mindketten kapjátok.

- Elváltok. Így szintén nem vagytok egy család, mindketten jogosultak lesztek a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra, + a feleséged az emelt családi pótlékra is.

2012. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha Megírod a címed akkor átjelentkezem hozzád...

Én nem ismerek senki olyat aki belemenne ebbe.

A válás meg többe kerülne és akkor mi értelme az egésznek?????

Egyszerűbb a kötél akkor??!!!!

2012. febr. 6. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Boccs, hogy megpróbáltam segíteni.

Átjelentkezhetnél a szüleidhez, nagyszüleidhez, testvéredhez, rokonodhoz, barátodhoz.

Vagy egyszerűen kijelentkezel a lakásodból és település szintű lakcímet kérsz.

A válás meg nem kerülne semmibe, mert a vagyoni helyzetetek alapján kérhetnétek (és meg is kapnátok) az illeték mentességet. Közös megegyezésnél pedig ügyvédre sem kell költeni.

Ha neked semmi nem felel meg, akkor ne azokra légy dühös, akik ismeretlenül megpróbálnak segíteni nektek, hanem inkább magadra.

2012. febr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat ezeket nem tudtam.

Csak Kicsit dühítő.

Köszönöm így már világos lesz remélem.

2012. febr. 9. 09:20
 7/8 anonim válasza:
40%

J ószándékkal ajánlok egy rövidke könyvet: Hová lett a sajtom?

Nézz utána, megéri!

2012. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na bazz, es teged SENKI nem akadalyozott meg abban, hogy gyereket csinalj. Miert? Meg hogyhogy?
2015. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!