Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mint félig roma származású...

Mint félig roma származású egyetemista (édesapám magyar, édesanyám roma, de magyarnak vallja magát, úgy, hogy nekem is minden okmányomban magyar van feltüntetve) élhetek valamilyen kedvezménnyel ami csökkenti a költségeimet?

Figyelt kérdés
Államin voltam, de kredit túl lépés miatt, most fizetnem kell nem is keveset... sajnos anyagilag a diákhitellel mellett és munkával sem tudok annyi pénzt összeszedni, amennyi kellene. Volt valaki hasonló helyzetben?
2012. febr. 6. 15:52
 1/3 anonim válasza:
42%

Igen Tisztelt Kérdező!

Mi magyarok vagyunk rasszisták! Mi hangsúlyozzuk ki a származásunkat? Mi akarunk valami plusz dolgot kicsikarni a származásunkból!? Elvtelen a kérdésed, a hozzáállásod ! Tipikus cigány mentalitás! Szégyeld magad!

2012. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem értem a választ ne haragudj... nem ismersz, fogalmad sincs arról hogyan is élek, igen roma származásúnak születtem.. nem én választottam sem azt, h megszülessek... de így alakult! Szüleim rendes dolgos emberek, de nagyon keveset keresnek (tudom, h ez nem egyedüli probléma) én diákként dolgozom, minden alkalmat megragadok, h kisegítsem őket... sajnos volt egy nehéz tantárgyam az egyetemen és csúsztam miatta... és most fizetnem kell kemény összegeket.. de csak, h tudd.. egész egyetemi tanulmányaim alatt egyszer sem kovácsoltam magamnak semmilyen hasznot abból, h roma származású vagyok...


megdöbbentőnek és felháborítónak találom, h megkérsz arra szégyelljem magam!! szégyelltem eleget!!! ráadásul egy olyan dolog miatt, amiről én nem tehetek...

rendes dolgos családom van, egyetemre járok, megpróbálom kivenni a részem a társadalomból, szeretnék nem lecsúszni, megmutatni, h igen vannak romák, akik másképp gondolkoznak, akik tesznek azért, h ne csak a rossz dolgokkal hozzák őket összefüggésbe... és erre egy teljes anonim oldalon is lecigányoznak!!!


Tudod, te h milyen ma Magyarországon cigány gyereknek lenni? vagy félcigánynak? Tudod, te mennyit bántottak a származásom miatt, tudod hányszor vágták a fejemhez, h büdös cigány? SOHA NEM LOPTAM, TISZTESSÉGES CSALÁDBAN NEVELKEDEM!!! TANULOK, DOLGOZOK!!! könyörgöm mit kell még letennem az asztalra?!


Most az egyszer kellett volna segítség, amit am sem tudtam igényelni, uh. most kb. nem eszünk itthon, de kifizetjük...


Kérlek szépen, kicsit gondolkozz el azon amit írtál, gondolj bele, mi lenne HA te születtél volna olyan körülmények közé, amilyenek között én élem az életem és mindezek mellett még félig roma is lennél...


Neked kellene szégyellned magad az ilyen gondolkozás módért :(

2012. ápr. 15. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Meglett végül a diplomád?
2022. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!