Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő elektromos tűz...

Mi a teendő elektromos tűz esetén? Az egy dolog, hogy főkapcsolónál áramtalanítok de aztán hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Áramtalanítás. Felméred mekkora a tűz mérete. Ha mások is tartózkodnak,ki menekíted őket,majd értesíted a hatóságokat.

Elektromos tűz esetén szén-dioxid készülékkel fojthatod el.Pórral oltót is alkalmazhatsz,de ezekben is vannak korlátok.

Ha a tűzeset sikertelenül hajtható végre. Ablak és ajtók becsukása után el kell hagyni az érintett helyet.

2012. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elektromos tűz esetén az áramtalanítás után nem lehet vízzel oltani? Mert ha nincs otthon tűzoltó készülék, akkor azért valamit tenni kell, hogy legalább azt megakadályozzam, hogy a tűz továbbterjedjen.
2012. febr. 9. 17:40
 3/4 anonim válasza:

Szerezz be a lakóhelyedhez közeli tűzoltóságon (és NEM a teszkóban!) egy megfelelő méretű és minőségű tűzoltókészüléket. Ott részletes felvilágosítást kapsz a üzemeltetéséről is. Nem olcsó, de ha meglátod, milyen elképesztő hatékonysággal oltja a tüzet, nem fogsz gondolkodni rajta! (Érdemes videókat nézni a neten.)


Minden más megoldás veszélyes, és kerülendő, kísérletezés esetén a szakszerűtlen oltásból fakadó - esetleg még nagyobb - károkért lehet, hogy még a lakásbiztosításod sem fizet!


Ahogy mondani szoktam: a SZAKEMBERNÉL senki sem ért jobban hozzá! Ne hallgass másra!

2012. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocs, a kérdésedre a válasz: elektromos tüzet vízzel oltani tudtommal semmiféle körülmények között sem szabad, de én tizenöt éve végeztem elektronikai szakon. Szakember tanácsa adhatja számodra a legnagyobb nyugalmat, és biztonságot - ne sajnáld rá az idődet.
2012. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!