Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a temetés és a...

Mi a különbség a temetés és a hamvasztás között?

Figyelt kérdés
Jó, tudom. De mik az előnyök/hátrányok, melyik megterhelőbb lelkileg, van-e valamelyiknél alsó/fölső korhatár? Ja, és egy hamvasztás hogy zajlik? A temetőben égetik el, vagy már porként viszik oda? Még csak temetésen voltam...
2012. márc. 2. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a koporsós az megterhelőbb,lelkileg.

Hamvasztást a krematóriumban végzik,a temetőbe már az urnát viszik ki.

2012. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

A hamvasztásnál a halottat a krematoriumban hamvasztják el, a temetésre csak a hamvakat viszik az urnában.

Ez az olcsóbb és szerintem a kevésbé rossz, mert ott nincs benned az, hogy ott van a halott és berakjak a földbe, mert már a teste nincs meg fiziakilag.

2012. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Engem a temetés annyira nem terhel meg lelkileg, szerintem a hamvasztás jobban "zavarna", boncmester szeretnék lenni.
2012. márc. 2. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Boncmesterként a hamvasztáshoz nem lesz semmi közöd,két teljesen külön dolog.

Ahogy az is, hogy temetés vagy hamvasztás-értem mire gondolsz,de a hamvasztást is temetés követei.Tehát amire te gondolsz az úgynevezett koporsós vagy hagyományos temetés,illetve van az urnás vagy hamvasztásos temetés.

Mindenkit más visel meg lelkileg.

Nem a temetőben történik a hamvasztás, hanem külön krematóriumokban.

2012. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
A koporsós az emberhez méltó ,természetes, a test visszakerül a főldbe. Az égetés, meg ahogy a szemetet szokták feltüzelni tudod..Undorító, rideg. Ráadásul többé nem tudod ellenőrizni,hogy tényleg a hozzátartozód van e az urnában vagy valamit elszurtak az állati unott kreamtoriumi munkások, akiknek marhára mindegy két pia mellett,hogy kit / mit kaparnak bele az urnába. Ezt a hamvasztásos mocskot egyszer és mindenkorra el kéne már törölni mert annyira mesterkélt, annyira embertelen, ahogy szénné égetik a halottadat, utána meg feldarálják, porítják satöbbi, aztán belekaparják abba a köpőcsészébe, ja és jó óócsó is, hogy még annyit se keljen költeni rá. Nem azt modnom,hogy milliárdos felvágós temetés, de annyi pénze csak van a halandónak,hogy egy koporsósra fussa. Én nem ugrálnék az égetéses mocsokért az biztos.
2012. jún. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Kedves legutóbbi válaszoló. Az egy dolog hogy kialakítottál a fejecskédben egy valószínűleg hamis képet a krematóriumi dolgozókról, de el is siklottál a hamvasztás előnyei felett. Nemhogy eltörölni nem fogják, de a túlnépesedés miatt elképzelhető hogy kötelezően elő is fogják írni, mert így nem vesznek el értékes életteret az ÉLŐ emberek elől. Ha szétszórják a hamvakat, ugyanúgy visszakerül a természetbe, de ha egy szép urnába helyezik, a hozzátartozók szobájának dísze lehet, mindig velük marad a szerettük. Sokkal higiénikusabb és takarékosabb, aki ellenzi és meg akarja vonni ezt az opciót másoktól, az rendkívül önző gondolkodású.
2013. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!