Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tájszólás, tájnyelv Vajdaságba...

Tájszólás, tájnyelv Vajdaságban, gyengébbek kedvéért Észak-Szerbiában, vagy Bácskában. Ki ismeri ezt a akcentust? Ez egy felmérés hogy Erdély után, vajon Vajdaságban beszélnek legtöbben normális "régi magyar nyelven"?

Figyelt kérdés
A fiatalok 99% nem is ismer a Pesti ,,mekegésen,, kívül más fajta ómagyar beszédstílust...

2012. márc. 30. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy Vajdaságban volt-e egyáltalán tájszólás?

De az Alföld déli részén,Szeged környékén még nagyon sokan beszélnek pl. ö-vel.

Vagy Vas megyében is megőrizték a kisebb településéken a régi tájszólást. De Palóc-földön,vagy Debrecenben is sokan beszélnek "régi magyar nyelven".

Bár már egyik helyen sem annyira,mint az elzárt erdélyi falvakban.

2012. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En sem ugy beszelek mint egy magyarorszagi mas akcentussal es nem ritmusosan ha lehet igy fogalmazni eszak-bacskai vagyok.
2012. ápr. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bánátban kizárólag ö-vel beszélnek, a bácskai térségre pedig a középzárt e jellemző.
2012. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bácskára jellemző a középzárt e betű, Bánátban pedig ö betűvel beszélnek. A nyelvészek azt állítják, hogy Vajdaságban és Erdélyben beszélik a legszebben és leghelyesebben (nyelvtanilag, hangtanilag) a magyar nyelvet. Mondjuk szerintem ez szégyen Magyarországra nézve. A rövidítésektől borsódzik a hátam.
2013. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bácskai vagyok én is, mink itt e betűvel beszélünk, bánátiak ö betűvel szinte mind, de vannak akik átjönnek bácskába és erővel e betűvel akarnak beszélni, azok például elég furcsán beszélnek... De van hogy sokszor elhagyjuk az utolsó betűket (nem mindenki) pl.a hát helyett há meg hasonlók. Itt még nem annyira elterjedtek a rövidítések a beszédben mint Mo., bár kezdenek sajnos itt is lassan elterjedni... Én speciel nem szeretem beszédben használni a rövidítéseket, sőtt..
2013. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!