Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen hatást válthat ki?...

Milyen hatást válthat ki? szódabikarbóna, mosószóda, bórax, trisó egyenesarányú összekeverése és vízzel való hígítása, forralás után azonnal engedni kihűlni. Kíváncsi vagyok a hozzáértóknek mi erről a véleménye?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 03:34
 1/7 anonim válasza:
Hát szar az íze
2012. ápr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazából elég jó mindegyik a tisztítóhatása ebből kettő fehérítésre is jó másik vízlágyításra. mindegyik nagyon jól oldódik a vízben. Bár olvadáspontja csak kettőnek egyezik meg de ez nem lényeg.

A trisó miatt a keveréged nem fog összecsomósodni az tuti mert élelmiszerekben is használják csomósodásgátlóként E399. Eléggé irritatív cucc tehát biztos nem jó a szaga és az íze.

Eléggé lúgos lesz a keveréked, bár nemtudom mire akarod felhasználni. De pl szőnyegtisztításnál ez a keverék elég hasznos :)mivel a mosószódát lúgosítóiparban használják és lágyítja a vizet és nagyon jól oldódik vízben így semmi akadálya, hogy összeöntsd a kettőt. Bár eléggé ingerlő tulajdonságai vannak.

A bóraxot nem nagyon ajánlom neked összeöntésre főleg nem felmelegítésre mivel 0,5g bórax belélegezve halálos az emberre nézve. Bórxmérgezést meg nem igazán hinném, hogy elviselnéd. Kegyeltlen rossz érzés!A vesén keresztül nagyon lassan ürül ki.

A mosószódát ha visszaakarod hűteni, pl hogy újra kikristályosodjon csak kristályvízzel tudod egyébként nem fog menni. A szódabikrabóna absz ártalmatlan.

Tehát igazából ha összekevernéd mindegyiket kapnál egy fehéres szmötyit ami abszolúlt megfelel takarítási célra de a bórax miont méreg 0,1 mg juthat max 1 nap a szervezetedbe mert ha több elég komoly mellékhatásai lesznek s ezzel nagyon kell vigyázni. de nemtudom mire gondolsz hogy egyenesarányú vagyis kb hány g?

A tisztítóhatása tökéletes lesz, fehérítőképessége is. Bár marni fog rendesen tehát egy kis ecettel vagy citrommal kicsit savasítva visszalehet venni a vörösiszap phból :D

Régen sokat használták ezeket a szereket és ma is mindegyik hasznos az iparban. Bár a szódabikarbóna csak melléktermék de nagyon jó a gyomornak mivel lúgosít. Mindegyik Nátrium só Tehát az marad is...Na3PO4, Na2B4O7, Na2CO3, NaHCO3 + H2O.... lehet kicsit besűrűsödne a dolog bár ez nem feltétlen attól függ mennyire tiszta az anyag de mivel a trisó csomósodás gátló is ezzel probléma nem lesz. Egy Nátriumsós folyadékot kapnál. Mivel 2 anyagnak az olvadáspontja 75°C így ezen a hőmérsékleten elbomlik. Ha égeted persze. Bár foggalmam sincs mire lehetne felhasználni és mi a végeredmény én csak fejben gyúrtam össze. Vegyész vagyok és ennyit tudtam összerakni neked.

2012. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
először is köszönöm a terjedelmes választ. láttam pár leírást a neten mosószer gyanánt. az egyik: 20 evőkanál mosószódát, 8 ek szódabikarbónát, 5 ek bóraxot felold 4dl vízben. így a recept. én arra gondoltam hogy a mosás mostanában elég alacsony hőfokon van energiatakarékosság, stb. miatt. és hogy valóban oldódjon a felmelegíteném és esetleg még a sorba nem nagyon passzoló trisót is beleraknám. jaaaaaaa!!!!! és felemlegíteném. mi a véleményed???
2012. ápr. 23. 10:50
 4/7 A kérdező kommentje:
és ebből az anyagból kell tenni kb egy két kanállal a mosógépbe peersze akkor már hidegen.
2012. ápr. 23. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most írok de melózok reggel óta :D Szóval fellehet melegíteni is de igazából mindegyik nagyon jól oldódik vízben. Csak vigyázz mert kiül a lábas szélére párolgás közben. Ha vizet veszít a trisó akkor beszürkül és nem tesz jót a ruhának sem.. Tehát érdemes ezt az anyagot mindig viszesen tartani. Am melegítheted de ne forrald., mert akkor elbomlik egy két adalék és akkor nem lesz hatásos. Vízlágyító tisztító fehérítő :D 3:1 -ben hatás... nem rossz... De a bórax gőzzel tessék vigyázni :P
2012. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

At risó nagy koncentrációban kiválóan alkalmas tisztításra, mármint vízkótelenítésre.

Kisebb hőfokon, pl mosógép 30 fok, a mosószerrel együtt kiváló vízlágyítő hatása is van, ezáltal fokozza a mosószer mosóhatását és nem lesz vízköves a mosőgép sem. Tudniillik nem szabad a mosógépbe Calgont használni, mert bezselésedik a forgórésznél, és ezzel még nagyobb kárt okoz.

Az alábbi kisérletet végezd el: tölts üres pohárba vizst, a végét már lassan és azt fogod látni, hogy kidomborodik, mint egy ez a felületi fezsültségtől van. Egy másik pohárba késhegynyi trisót, és szintén töltsd színültig, azt fogod látni, hogy nem domborodik ki, hanem a pohár szélével lesz egy szonten, tehát a víz feületi feszültségét oldani fogja.

Nagyanyám még mosott fateknőben ( én vagy 5-6 éves lehettem, mikor utoljára láttam ) és mosószappant meg trisót használt a forró vízbe, persze ez csak fehér gyolcs vagy pamut anyagokra jó, mert elég dresztikus szer, de kisebb koncentrációban jó lehet mai használatra is.

A fateknőben mosószappannal és trisóval mostak ( ma is lehet kapni mind a kettőt, csak a mosószappan káliszappan, nem úgy, mint a finom pipere szappanok)

2013. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]


itt a lényeg, mire is jó a trisó....

2013. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!