Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet legálisan fegyvert tartani, illetve milyen kaliberig?

Figyelt kérdés
Milyen engedély kell hozzá?

2012. máj. 1. 00:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Inkább pontosítanám: Magyarországon lehet legálisan fegyvert tartani ha igen akkor mien kaliberig?
2012. máj. 1. 00:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, ha sportegyesület, vagy vadásztársaság tagja vagy akkor tarthatsz legálisan lőfegyvert (ha erre gondoltál, nem pedig egyéb fegyverekre pl. kard). Illetve önvédelmi célra is tarthatsz lőfegyvert, de ez elég esélytelen ha csak nem vagy valamelyik fegyveres szervezet tagja, vagy politikus. Űrméretre szerintem nincs megkötés, inkább fegyver típusra. Vadászként csak vadászfegyvert (golyóst, vagy sörétest), önvédelemre pedig csak maroklőfegyvert (pisztolyt) vehetsz, ezek pedig behatárolják a fegyver kaliberét.
2012. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2012. máj. 1. 09:36
 4/9 A kérdező kommentje:
És egy légpuskához kell engedély? Ha nem vagyok semminek a tagja akkor is tarthatok?
2012. máj. 1. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs (légpuskához engedély), de szerintem nem is kell, mert a torkolati energiája miatt nem számít lőfegyvernek.
2012. máj. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ mostmár ezt is tudom :)
2012. máj. 2. 18:45
 7/9 kovpet ***** válasza:

7.5 J a limit, az alatt nem kell csak engedély a légfegyverre.

Gázpisztolyod viszont lehet :)

2012. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D
2012. máj. 5. 13:00
 9/9 kovpet ***** válasza:

Így visszaolvasva félreérthető.

7.5 J alatti légfegyvered is lehet persze :)

2012. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!