Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Narutonak mennyi valóság...

A Narutonak mennyi valóság alapja van?

Figyelt kérdés
mármint úgy értem, hogy ami a Narutoban zajlik abból menni igaz? ( itt gondolok arra, hogy van ez a chakra izzé és úgyhallom h ez létezik, de lehet vele úgy mint a Narutoba vmit kezdeni? Vagy ez az egész harcmodor ezt lehet vhol tanulni?? Annyira tetszik nekem ez az egész és ha a valóságban is lehetne legalább egy kicsit megközelítö dolgot csin....) nagyon tetszik h úgy harcolnak ahogyan... Meg az egész... Vki tudja h ilyen harmodórt hol lehet tanulni?? Vagy a chakra bigyóról amit mondtam...?!

2012. máj. 13. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én nem nagyon tudom biztosra mondani, de a chakrás dolog létezik, igaz nem fog kék és piros lángszerű valami körülötted futkározni :) valójában ilyen a testben vándorló erő vagy mi a szösz XD szóval létezik, de a Narutoban vannak túlzások, ilyen koncentrációs gyakorlatok vannak, nem ismerem az ázsiai harcművészetet annyira.

A másik amit mondtál, ez a harcmodor fogalmam sincs hogy létezett/zik-e, de tudomásom szerint régen voltak nindzsák, aki így harcoltak, minél csendesebben és feltűnésmentesen. Az eszközök mint pl a shuriken, azt is használták, szóval így nézve van valóság alapja, de az ember nem volt képes elbírni sziklákat, meg 30 méter magasra ugrani 3mp alatt :D folytatva az én "tudásomat" a nindzsákat ilyen információk gyűjtésére használták.

Még egyszer mondom ne vedd túl komolyan amit mondtam, mert lehet, hogy hülyeséget adok át neked XD várj még más válaszra is :)

2012. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A csakra mint szó létezik, csak kissé mást jelent. Amit itt használnak rá az talán chi (vagy qi) lehet inkább. Harcművészetekben itt-ott emlegetik...

[link]

Talán ez is valami ilyesmi lehet:

[link]


A Narutonak külön világa van ahol néhány (sok-sok) dolog egész más, mint a való világban. A nindzsák inkább amolyan jól képzett orgyilkosok/bérgyilkosok voltak és nem hatalmi tényezők. Az meg, hogy szemtől szemben háborúba bocsátkozzanak egy hadsereggel az teljesen kizárt. Legalábbis szerintem. Ezek a narutos "nindzsa nemzetek" meg már a negyedik nagy háborúra készülnek :D

2012. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A chakra valójában is létezik, de a jelentése tök más. De itt egy interjú Kishimoto-val: [link]
2012. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Atheus válasza:

Kissé későn válaszolok rá, de...


Chi/Qi/Chakra:

Létezik, nem vagyok jártas benne. Így ehhez nem is fűznék hozzá sokkal többet. ;)


A harc:

Amit filmekben látsz, oszd el öttel. Amit pedig rajzfilmekben, azokat tízzel. :)

Nem láttam a Narutot, de az a megemlítés, hogy "ninja" attól nekem egy szó ugrik be: "ninjutsu"

Ninjutsu gyakorlót sem láttam még és jómagam sem vagyok az. De mint harcművész palánta elárulhatom: ha nem lenne hatékony, nem hallanánk róla. :)

Nem tudom mit művelnek abban a harcművészetben, csak 1 bemutató videót láttam belőle. Meggyőző volt. Keress rá és ha tetszik (értem itt, nem lomboz le mert többet vártál tőle) akkor mindenképpen ajánlom.


A biztonság kedvéért megjegyzem: az ilyesmik megtanulása a legjobb esetben is 3-4 év, ha minden nap, intenzíven edzel egyenesen a mester keze alatt. Szóval csak türelmesen és meglátod, ha lelkiismeretesen csinálod. Meglesz neki a gyümölcse. :)

2012. júl. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!