Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakma vagy diploma?

Szakma vagy diploma?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és nem tudom eldönteni, hogy merre tovább szeptembertől. Nem tudom eldönteni azt, hogy szakmára vagy diplomára menjek. Diplomára már csak pótjelentkezéssel jelentkeznék, fizetősre, szóval több mint valószínű, hogy felvennének - óvodapedagógus (3év). Viszont szakmára azért szeretnék menni, mert már korlátozva vannak bizonyos szakok, például barátnőm 19 évesen már nem jelentkezhet akárhova, idén tölti a 20-at, én jövőre a 19-et... mire én elvégezném a diplomát már én sem mehetnék oda ahova esetleg most ingyen mehetnék még, viszont fizetős diplomára mehetnék. Mi a véleményetek? Mi érné meg jobban? Olyan válaszokra nincs szükségem, hogy ezt nekem kéne tudnom, nem kis döntés...
2012. máj. 18. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha fiú lennék, minden bizonnyal szakmát tanulnék. Az ovipedből sejtem, hogy lány vagy. Én azt tanácsolom, hogy csinálj egy OKJ-s képzést, aztán még nem késő diplomára menni. Én is ezt teszem. :)
2012. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én érettségi után szakmára mente, megbántam. El se végeztem, csak kihasználtam az ingyenes szintemelő érettségit, hogy nyelvvizsgát szerezzek. Aztán egyetemre jelentkeztem, most fogok államvizsgázni. Az én szakom gyakorlatilag diplomás szakma (ahogy az óvodapedagógus is). De vannak OKJ-s képzések, amik hasonlóak (csecsemőgondozó, gyógypedagógus, stb.). Viszont ezek 2 évesek, a diploma meg 3 év. Olyan nagy különbség nincs. Ha esetleg nem akarsz fizetősre menni, megnézheted, van-e keresztfélév a szakodon, vagy vársz egy évet (addig elvégezhetsz akár valami tanfolyamot, vagy elkezdhetsz egy felsőfokú OKJ-t, ahonnan el tudsz majd ismertetni 1-2 tantárgyat, ha szerencséd van. És akár az egyetem mellett is be tudod fejezni. :)
2012. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!