Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átverés a Zepter-Tesco nyeremé...

Átverés a Zepter-Tesco nyereményjáték?

Figyelt kérdés
Felhívtak ma, hogy a Tescoban kitöltöttem egy kérdőívet, és nyertem egy Zepter ajándékot. Kedden kellene elmennem érte, és valami előadást kell csak meghallgatni. Tudtok erről valamit? Ha csak átverés, nem szívesen tölteném ezzel az időmet, de azért kihagyni sem szeretném a lehetőséget, ha tényleg nyertem. Csak én már valahogy nem tudok bízni az ilyen könnyeb jött ajándékokban.
2008. ápr. 25. 20:29
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
95%

Én már 4X nyertem... Biztosan hallottál már a Bioptron lámpáról, az előadás erről szól. A nyeremény pedig egy nemtomhány alkalomra szóló Bioptron-lámpa kezelés. Igaz, hogy a Tescoban azt mondták, hogy Zepter edényt is lehet nyerni (ezért vállaltam négyszer is), de nekem mindig csak a kezeléseket ajánlgatták. Szerintem ez ugyanolyan reklámfogás, mint a "Kedvezményes árú kirándulás X helyre, ahol ilyen finom ebédet kapsz, olyan klassz -100 forintos- ajándékkal lepnek meg... mindössze egy 5 órás előadást kell végighallgatnod".

Én még a telefonban megkérdeztem, mi az ajándék, így el se mentem.

2008. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
95%

Nagy átverés ez a Zepter!

Így próbálnak embereket fogdosni az előadásukra mert máskülönben a kutya se menne hozzájuk!

Sok nagyreményű üzletkötő belebukott már náluk a dologba.

2008. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem átverés. A pasimat is felhívták, majd elájult, úgy örült, hogy nyert, aztán kiderült, hogy valami kis vackot kapott volna, ha végighallgatja az egy órás előadást.
2008. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem el átvenni a fantasztikus nyereményemet. Felhivtam a csajt, és megkérdeztem, hogy pontosan mit is nyertem. Azt mondta, hogy már nincs bent az irodában, úgyhogy nem tudja megmondani. Mondtam neki, hogy ok, akkor holnap reggel hivom. Másnap felhivtam őt az irodában, de természetesen akkor sem tudta megmondani, úgyhogy nagyvonalúan lemondtam a nyereményemről. :)
2008. máj. 1. 08:45
 5/59 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is átverés.Egy hozzátartozom nagyon csúnyán megjárta.Elment az előadásra,ajándékot nem kapott,aláiratattak vele egy vásárlási szerződést,mondván,hogy hétfön(rákövetkező nap) eltépik(érvénytelenitik)Majdnem 1 hónapig tartott mire érvénytelenitette a "vásárlást"pedig a szerződésükben benne van,hogy 8 napon belül visszamondható.Ezek az üzletkötök fizetést nem kapnak,csak jutalékot,ha eladnak valamit.
2008. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én dolgoztam is a Zepternél kemény 2 hétig! :) Eddig bírta a hab lelkem azt a nagyon kemény "átverős kommunikációt", ami ott folyik. Az utolsó csepp a pohárban egy kb. 60 éves néni volt, akinek a menedzserem azt bizonygatta, hogy sokkal jobban jár a Bioptron lámpával, mint a sok gyógyszerrel. Nem vagyok egy gyógyszer-párti ember, de a nénin látszott, hogy néhány adag kihagyása már komoly gondokat okozna. És a kufárnéni annyira meggyőző volt, hogy majdnem eladta neki! Szerencsére csak majdnem! :)

2008. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
91%

szia! én is 2 hétig dolgoztam ott:) én is csak addig bírtam:)

nagyon sokat kellett gürcölni, hogy végre eljöjjön valaki az előadásra, ahol kaptak 1 sörnyitót vagy hasonló értékes ajándékot. és az én ügyfelemmel is aláirattak molyan szerződést, hogy majd eltépik, ha mégsem kell, felhívott a nő, hogy a férje nem engedi, hogy több100ezer ft-ot kiadjanak egy ilyenre, és mondtam, hogy oké, erre 4en "rámtámadtak", hogy majd ők kisajtolják belőle... hát köszi, így nem kell!!!!

2008. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim válasza:
92%

IGEN , ÁTVERÉS !!! de úgy kell nekünk...csak a potyázás


-telefonhívás .. ön nyert..

-előadás(tényleg profi, szép környezet blabla)jó meleg volt :)

-ügynökök jönnek mint a hiénák, hogy tetszett?

-mire mi a nyereményért jöttünk...

-erre ügyes meglepődés.. dehát még sorsolás sem volt.

-ó de lesz tombola (100 Ft-os nyeremény)

a végén mindenki kap 1 db reszelőt madein gagyi

azért van erre jogszabály, el lehetne bíbelőni velük, de minek, úgyis újrakezdik.


azért hálás vagyok , hogy nem ebből kell megélnem

kiváncsi lennék a statisztikákra, de a székházat látva nem mehet rosszul nekik

(mellesleg diszkrétek voltak, amikor látták hogy nincs üzlet odébbálltak)


2008. évi XLVII. törvény

a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról



7. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely

a) - figyelembe véve valamennyi tényszerű körülményt, továbbá a kommunikáció eszközének korlátait - az adott helyzetben a fogyasztó tájékozott ügyleti döntéséhez szükséges és ezért jelentős információt elhallgat, elrejt, vagy azt homályos, érthetetlen, félreérthető vagy időszerűtlen módon bocsátja rendelkezésre, vagy nem nevezi meg az adott kereskedelmi gyakorlat kereskedelmi célját, amennyiben az a körülményekből nem derül ki, és



31. Olyan hamis benyomás keltése, hogy a fogyasztó már megnyert, meg fog nyerni, vagy meghatározott cselekmény megtétele révén fog megnyerni egy nyereményt vagy egyéb előnyhöz jutni, miközben valójában nincs ilyen nyeremény, illetve előny, vagy a nyeremény, illetve egyéb előny érvényesítése, illetve igénybevétele a fogyasztó számára meghatározott pénzösszeg megfizetéséhez vagy költségek viseléséhez kötött.

2008. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim válasza:
92%

Gyula. Békesugár ut 37. A kész átverés irodája!



A múlt év végén elmentem egy biztosító irodába, hogy autómra kedvezöbb biztosítást kössek. Amíg várakoztam a falon kifüggesztve megláttam egy plakátot zepter nyeremény akció, ami nem volt semmi vásárláshoz kötve és külömböző kisebb nagyobb értékű ajándékokat lehet nyerni fődíj egy autó! Bárki bement ebbe az irodába biztosítást kötni kitölthetett egy kupont név,cím,telefonszám és be lehetett dobni egy urnába és ezek kerülnek kisorsolásra. Elteltek az ünnepek a szilveszter és január 3.-án csörög a telefonom, felveszem bemutatkozik egy nő Török Zsuzsanna néven és közli velem nyertem a fönt leírt nyereményjátékon és egy ajándékot szeretne átadni nekem és két időpontot megadott amikor átvehetem Gyulán a Békesugár út 37.sz. alatt. Mondanom sem kell nagyon örültem még soha nem nyertem semmit tehát január 5.-én de. 10:00-re bementem a megadott címre kb. 15-20-an lehettünk betereltek minket egy helyiségbe ahol három sorban székek voltak lerakva mint egy iskolában és egy asztal na ekkor már gyanús volt a dolog, de gondoltam itt adják át a nyereményeket. Akkor bejött egy nő és egy órán keresztű próbált rábeszélni minket hogy vegyük meg a 900.000, 500.000, 200.000 ft értékü bioptron lámpáikat na akkor rájöttem, hogy egy nagy csalás áldozata vagyok roppant mérges lettem legszívesebben ráborítottam volna az asztalt. Amikor végre befejezte a mondókáját gondoltam mégis csak kapok ajándékot akkor bejelentette, hogy ő most kimegy de bejön a kollégája és bemutatót tart hogyan kell hazsnálni a lámpákat, és majd utána lessz a tombola sorsolás na ekkor feláltam és bejelentettem, ez az egész egy átverés és hogy ide ajándék átadásra hívtak minket nem termékbemutatóra és ott elhagytam a helyiséget! Nem tudom, hogy van bőr a képükön más idejével szórakozni meg annak a pár nyugdíjasnak a zsebéből mézes-mázas szöveggel kicsalni 500.000 - forintokat amikor a nyugdíjuk lehet, hogy az 50.000-ft sem éri el. Undoríto gerinctelen, jellemtelen bagázs akik mások hiszékenységéből szeretnének megélni de ez nem fog menni! Csalással összecsöditik az embereket a bemutatójukra mert ha megmondanák mit akarnak eladni a kutya sem halgatná meg a hazugságaikat. Ezt az egészet azért írtam le ha a fent leírt néven a fent leírt címre a fent leírt okból hívnának valakit tudja mire számíthat okuljon az én példámból és mondja el a dolgot barátainak és ismerőseinek is.


Tisztelettel: Egy átvret balek!!!

2009. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim válasza:
25%

Gyula Béke sugárút 37.


Kedves látogatók! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert így én is kifejezhetem a véleményem erről a dologról.

Én többszöri alkalommal jártam már Békéscsabán és Gyulán a Zepter irodákban termék bemutatókon.

Engem is a Tescoban szólítottak le nagyon kedves, udvarias fiatalok és néhány nap múlva értesítettek, hogy ajándékot nyertem, menjek be érte. Kaptam Bioptron lámpás kezeléseket, a lámpáról előadást, és minden alkalommal ajándékot is.

Gyulán a Béke sugárúton és Békéscsabán igazán illedelmes fiatalok tartják az árubemutatókat és semmi féle erőszakosságot nem tapasztaltam.

Jó dolognak tartom a Bioptron lámpát, de én sajnos nem engedhetem meg magamnak. Ezt minden árubemutató után átbeszélem a Zepter üzletkötővel, de ő még akkor is nagyon készséges, kezeli a betegségeimet és ajándékot kapok.

Én igazán jó véleménnyel vagyok a Zepterről, mert velem mind a Tesco- ban, mind a Zepter irodákban tisztelet tudóak, és kedvesek voltak.

2009. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!