Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most azt írom, hogy "hejes"...

Ha most azt írom, hogy "hejes", akkor már mindegy is, hogy mit kérdek, mert úgyis csak kioktattok a helyesírás miatt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát azért feltételezzük /legtöbben/, hogy akik itt kérdezgetnek, legalább tudnak helyesen írni. Gyakorlás kérdése.
2012. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos,mert a kérdésednek nem lenne így értelme.

Arról nem is beszélve,hogy ha segítséget, tanácsot kérsz másoktól, akkor illene megtisztelni őket azzal, hogy helyesen írsz.

2012. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki feltalálná az örökmozgót és a publikálásában helytelenül írna, akkor nem is vennétek figyelembe, hogy mit ír, leakadnátok a hibáknál?
2012. jún. 5. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó. Mindenki vét hibákat. De vannak szavak ami szinte fájdalmat okoz ha valaki rosszul írja. Vannak szavak amit azért egy 6 általános is helyesen írna.

Bizony az ember szemét bántja ha valaki például a

helyes szót hejesnek írja

Vagy sokan itt az " AZT mondta" úgy írja hogy "aszt mongya" vagy a "Muszáj" szót muszálynak írja..


Nem minden helyesírási hiba okoz ideglelést

2012. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez ugyan olyan, mint amikor mindenki mondja, hogy jajj de csúnyán írok, meg, hogy olvashatatlan, sérti a szemet. Amikor meg csak én írtam házit, akkor senkinek nem zavarta a szemét másolás közben. Sőt, ki is tudták olvasni az olvashatatlant.


Nem azt akarom mondani, hogy "hajrá, írjunk helytelenül" hanem, hogy néha át kell látni ezeken a dolgokon, és nem egyből kioktatni, meg fölényeskedni.

2012. jún. 5. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában akik ilyen stílusban írnak, azoknak a kérdésük olyan, ami már meg sem érdemli, hogy foglalkozzunk vele, ezért inkább célba vesszük a helyesírását.


Egyébként pedig ez egyáltalán nem olyan, mint amit te felhoztál példának (tetézve a helytelenül írt "jajj"-oddal). Miért kéne elviselnünk azt, hogy hibásan ír valaki, mikor nem az a helyes? Magyarok vagyunk, könyörgöm, az egyik legszebb nyelv a miénk, büszkék lehetnénk, hogy beszéljük és ismerjük, nem elrondítani kéne!


Az meg, hogy valaki csúnyán vagy szépen ír, teljesen más kategória, főleg ha a házi feladatról van szó. Ilyen esetben a szükség törvényt bont, itt viszont a GYIK-en nincs ilyen "szükség", ami miatt helyesírási hibákkal kéne kiírni EGY KÉRDÉST akár! (Mert sokszor még az is hibás, ha a magyarázatot még meg se néztük.)


Téma lezárva.

2012. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Meg van értve....részedről a téma lezárva.


Nekem csak annyi hozzászólásom lenne, hogy mindamellett, hogy tudom, hogy a jaj egy indulatszó és egy j-vel írják helyesen, de honnan tudod, hogy én úgy jajdultam fel? Lehet, hogy legközelebb úgy jajgatok majd, hogy "ajajajaj". Szóval ha én így akarok jajgatni, hogy jajj, nyomatékosítva a j-t, akkor engem az sem érdekel, ha valaki ebből írta az államvizsgáját, én akkor is így fogok jajgatni.


És talán igazatok van, idegesítő a nagyon szembetűnő helyesírási hiba. De eredetileg én sem, azokra akartam célozni, akik extra helytelenül írtnak...mondjuk a "hejes" példával tévedtem. Inkább az olyan esetek dühítenek, amikor féloldalas szövegben egy hiba van, és a kedves, magyar szakot végzett diákok a McDonald's-ból hazaérve elolvassák, és egyből kioktatnak, hogy vegyek már egy helyesírás szótárt.

2012. jún. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!