Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mejik vers lenne...

Szerintetek mejik vers lenne jobb ballagásra? Reményik S. : Menekülő; vagy pedig Reményik S. : mi mindig búcsúzunk?

Figyelt kérdés

Reményik S.: Menekülő: Ha menni kell, magammal sokat vinnék,

Az egész édes, megszokott világot,

Rámástul sok, sok kedves drága képet

És egy pár szál préselt virágot,

Vinnék sok írást, magamét, meg másét,

Sok holt betűbe zárt eleven lelket, S hogy mindenütt nyomomba szálljanak:

Megüzenném a hulló leveleknek. Vinném az erdőt, hol örökké jártam,

Hintám, amelyen legelőször szálltam,

A keszkenőm, mivel rossz másba sírni,

A tollam, mert nem tudok mással írni,

Vinném a házunk, mely hátamra nőtt

Az utca kövét küszöbünk előtt! Vinném... én Istenem, mi mindent vinnék!

Én Istenem, mi minden futna át

Gyötrődő lelkem alagútjain -

Olvasgatnám az ablakok sorát,

Simogatnám a fecskefészkeket,

S magamba színék minden verkliszót, Mint bűbájos, mennyei éneket... Utánam honvággyal tekintenének

Az ajtók mind, és mind a pitvarok,

Szeretnék mindent, mindent magammal

vinni -

És mindent itt hagyok./ vagy pedig Reményik S.: mi mindig búcsúzunk: Mondom néktek: mi mindíg búcsúzunk. Az éjtől reggel, a nappaltól este, A színektől, ha szürke por belepte, A csöndtől, mikor hang zavarta fel, A hangtól, mikor csendbe halkul el. Minden szótól, mit kimondott a szánk, Minden mosolytól, mely sugárzott ránk, Minden sebtől, mely fájt és égetett, Minden képtől, mely belénk mélyedett, Az álmainktól, mik nem teljesültek, A lángjainktól, mik lassan kihűltek, A tűnő tájtól, mit vonatról láttunk, A kemény rögtől, min megállt a lábunk. Mert nincs napkelete kettő, ugyanaz, Mert minden csönd más, - minden könny - vigasz, Elfut a perc, az örök idő várja, Lelkünk mint fehér kendő, leng utána, Sokszor könnyünk se hull, szívünk se fáj. Hidegen hagy az elhagyott táj, - Hogy eltemettük: róla nem tudunk. És mégis mondom nektek: Valamitől mi mindíg búcsúzunk.



2012. jún. 6. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

*Melyik

Szerintem a Mi mindig búcsúzunk, én imádom azt a verset. :)

2012. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a javítást is :D
2012. jún. 6. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét vers gyönyörű.

Én mégis inkább az elsőre szavazok.Ez jobban kifejezi az érzést ballagáskor.Fáj,amit elhagysz,bár szeretnéd magaddal vinni.És itt a lényeg. Mész valahová...egy más világ, más élet felé.

A második verset inkább egy temetésen tudnám elképzelni. Benne van a végső lemondás, a reménytelenség.

2012. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hm...lehet, hogy igazad van. Köszönöm, a választ.
2012. jún. 10. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!