Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy hétfőn az...

Igaz az, hogy hétfőn az Egyesült Államok Cyber terror támadást tervez a világ ellen, vagy ez csak egy városi legenda?

Figyelt kérdés

Apám be van ijedve, mert azt hallotta, hogy hétfőn minden gépet megfognak fertőzni, és nem elég kihúzni a számítógépből az internet kábelt, mert ez a vírus az árammal együtt kerül a gépbe.

Én nem hiszem, hogy ez lehetséges, de megkel nyugtatnom apámat.


2012. júl. 6. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, és kedden eljön az Apokalipszis négy lovasa, hogy magával vigyen.
2012. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy is mindegy, 2012 van, lassan a maja naptár végére érünk.
2012. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:

Tegyük félre a nullához konvergáló informatikai ismereteket – azaz azt, hogy egy vírus nem más, mint egy szoftver, csak éppen nem fájlt másol, nem tömörít, nem képeket szerkeszt, hanem önmagát másolja le, és így ugyanúgy működésképtelen a számítógép kikapcsolt állapotában, mint minden más szoftvert –, és tekintsük csak a nem informatikai elemeit a „hírnek”.


Mi az indíték? Mi oka lenne az USA-nak az egész világ ellen támadást indítani? Miért nem csak a kormányzati hálózatokra koncentrál? Az USA erősebb-e, mint azok az országok együttesen, akik az internetet használják? Nem. Kb. olyan lenne, mintha egy erős srác belekötne 50 erősebb, gyengébb srácba. Öngyilkosság. Miért hozná ezt nyilvánosságra egy ilyen fiktív és értelmetlen akciót? Ha meg titokban akarták volna tartani, akkor hogyhogy apád tud róla? Annyi mindent csinált már az USA titokban, miért pont erről tudna apád? Ha viszont apád tud róla és tényleg valós a hír, akkor hogyhogy nem erről szólna az összes újságcím, tv és rádió műsor, az összes netes hírportál?


Emberek. Csak némi józan paraszti ész kellene egy-egy ilyen hír elbírálásához. Nem csak apádnak, neked is.


(Ha a kérdést viccnek szántad, akkor oké, bár ahhoz meg túlságosan hihető ez a vicc.)

2012. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Apám egy nyugodt 61 éves nyugdíjas. Azzal tölti a napját, hogy vele egykorú nyugdíjasokkal, a Bibliáról beszélget.

Ott hallotta, az egyik nyugdíjastól, ezt az információt.

Én sem találtam semmi információt erről az interneten, ezért kérdeztem meg tőletek, hogy ti hallottatok -e erről valamit?

2012. júl. 6. 22:36
 5/6 2xSü ***** válasza:

#4: Mondom: Sokat segít a józan paraszti ész, meg az, hogy hiteles források alátámasztják-e a hozzá nem értő emberek pletykáit.


De akkor egy kis informatika:


A vírus tényleg egy program, ami valamilyen hibát, hiányosságot kihasználva – sokszor ez maga a felhasználó – elindul egy adott számítógépen, és más gépeket vesz rá arra a hálózaton, hogy elindítsák a program másolatát. Ezért kapta a vírus nevet, hiszen hasonlóan működik, mint egy biológiai értelemben vett vírus: Reprodukálja önmagát, és ehhez legtöbbször kell valami más is. Pl. ha emailben kapnád az információt, ami arra kér, hogy továbbítsd az összes ismerősödnek ezt az emailt, az nagyon tág értelemben egy vírus, hiszen a levél a felhasználó hibáját kihasználva – hogy bedől mindennek gondolkodás és utánajárás nélkül – reprodukálta önmagát az ismerőseid bejövő leveleinél.


A vírus abból a szempontból nem szerencsés elnevezés, hogy sokan azt hiszik ténylegesen valami élőlényszerű valamiről van szó, amit csak úgy el lehet kapni. Hát nem.


„A vírus az árammal együtt kerül a gépbe” kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy valaki egy telefonhívással lopná el a zsebemben levő pénzt. Vagy egy speciális rádióadással szívná ki valaki a benzint a kocsiból. Vagy hogy hétfőn olyan adás fog menni a TV-ben, amit ha valaki megnéz, akkor elkapja a rubeolát. Vagy hogy van a számítógépen egy olyan billentyűkombináció, amitől 5 cm-el nagyobb lesz a monitor. Nem túlzok, tényleg ennyire meredek baromság az állítás.


Ha valaki használ számítógépet, akkor nézzen már utána legalább annak, hogy milyen dolgok vannak benne és mi mire való, hogy kb. lássa a működését. Ha pl. hall egy ilyen fogalmat, hogy „vírus”, akkor nézzen már utána, hogy mit takar ez a fogalom, mielőtt bármit is mond, kérdez, elhisz. Tényleg nem bonyolult. Beírod a Google-be, hogy „számítógépes vírus”.

2012. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom. Amit kérdezek nem magam miatt kérdezem, hanem apám miatt, mindenkinek elhisz mindent, kivéve a kedves családjának. Ezért kértem válaszokat.
2012. júl. 6. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!