Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azok akik Külföldi videokat...

Azok akik Külföldi videokat forditanak le magyarra pontosan hogy csinálják:valami programmal vagy ijen fojékonyan tudják a nyelvet?

Figyelt kérdés
Hülyeségektől kíméljetek!

2012. júl. 14. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudják a nyelvet.

Egyetlen gépi fordító sincs még azon a szinten, hogy felvegye a versenyt (főleg beszédfelismeréssel kombinálva) egy átlagos nyelvtudású fordítóval.

2012. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Általában ha találsz egy külföldi filmet amit leszeretnél fordítani magyarra,ahhoz nagyon nem kell megtanulnod azt az idegen nyelvet.Van egy módszerem amit én találtam ki amikor engem is ez a kérdés foglalkoztatott.(biztosan más is rájött)Keresek egy idegen nyelvű filmet,ami tetszik és úgy látom érdemes lenne nézetté tenni.Keresek hozzá egy külföldi ehhez a filmhez passzoló feliratot.Ugyebár akkor van egy Xyzw.avi formátumú filmünk és egy Xyzw.srt feliratunk ami jegyzettömb formátumú így egyszerű a megnyitása is ennek a fájlnak.Elindítom a filmet és megnyitom a feliratos jegyzettömböt is.Ki másolom a google fordítóba az első 50 párbeszédet,majd lefordítom.Visszamásolom a jegyzettömbbe a lefordított részt majd az eredetit törlöm és ami eltérést tapasztalok általában az párbeszéd idősávos nyilaknál egy - ilyen jel hiányzik pótolom.Majd a Google által készített nyers fordítást átalkitom érthető magyar szóösszetételekké!Kitartás,nyelvkincs,helyesírás persze fontos követelmény,ha nem akarod,hogy warez vagy torrent társaid nyárson jól átsüssenek!!! Ha valamit nem értesz kérdez vissza,lehet elsőnek bonyolultnak tűnik írásom,de maga az eljárás pofonegyszerű persze csak azt ne én kapjam. ;?)
2012. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! és igen én is gondoltam erre a Google forditóra csak sokan mondják,hogy szarul fordít!Amúgy meg zene videora gondoltam nem filmre!:)
2012. júl. 14. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!