Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Könnyen meg tudnék tanulni...

Könnyen meg tudnék tanulni gitározni?

Figyelt kérdés

Idén júniusban lett meg az alapfokú zeneim. (6 év zongora,és persze szolfézs, valamint zenetörténetnek gyümölcse.)


Nagyon szeretem a zenét.

A zeneiskolában olyan tanárom volt, akivel csak komoly zenét tanultunk... Ami nem is épp a kedvencem.

Sokkal jobban szeretem a könnyűzenét. Főleg a rockot.


Rég vonzanak a gitárok,

ezért úgy gondoltam, szeptembertől vennék gitárórákat. Szerintetek meg tudnék hamar tanulni játszani rajta? Akusztikuson szeretnék. Remélem előnyömre fog válni a kottaismeretem, jó zenei hallásom és énekhangom.


Szívesen elfogadnék a gitározással, gitárral kapcsolatban tanácsokat!:)


Egy 15 éves lány.



2012. júl. 21. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz problémád:)
2012. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

húú remélem. :)


Ja, és aki ért ehhez, vagy gitározik. Linkelnétek jó gitárokat?

2012. júl. 21. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Én billentyűsön zenélek (Roland EXR-5; ha érdekel, küldhetek pár videót). Ha zongorán tudsz játszani, sokkal könnyebben megtanulnál játszani egy szintetizátoron, kísérőautomatikáson stb., mint egy más típusú (pl. húros) hangszeren. Szerintem eleinte furcsa lesz lefogni a gitár húrjait, de úgy gondolom, hogy némi gyakorlással rá lehet érezni. Szeptemberig tudom neked javasolni a Muszty-Dobay-féle Gitáriskolát, kis keresgélés után ingyen is megtalálod a neten ( ***** Megtanulhatod belőle a tabulatúrák olvasását, és még pár hasznos ismerethez is hozzájuthatsz. Azonban ne nagyon mélyedj még bele, nehogy valami rosszul rögzüljön beléd (itt főleg a gitáron játszásra gondolok).


Olyan dalokat tanulj meg játszani, amiket szeretsz, hiszen azokat sokkal szebben elő tudod adni nagyobb lelkesedéssel! Esetleg ha egy kedvenc dalodhoz nem találsz kottát, hallás után kottázd le! Ez rengeteget fejleszt a hangfelismerésen.


Ha gitárt szeretnél vásárolni, egy dolgot tudnod kell. Két fő akusztikus gitárfajta létezik: a nylon és az acélhúros gitár. A kettő közt az a különbség, hogy a nylon húros gitár húrjai nyúlhatnak, így azokat néha majd hangolnod kell, viszont ezek a gitárok olcsóbbak az acélhúrosnál, valamint a kétfajta gitár közt némi hangzásbeli különbség is van.


18/F



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!