Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A spanyol idegenlégióról mit...

A spanyol idegenlégióról mit tudtok?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy hol lehet jelentkezni, a kiképzés, milyen a felvételi procedúra, zsold.

#jelentkezés #zsold #spanyol idegenlégió
2012. júl. 30. 19:30
 1/9 Olga néni ***** válasza:
Nem francia idegenlégió? Oda még lehet jelentkezni, ha egy életre el akarod ásni magadat. A kiképzés rohadt kemény, szerintem a mai fiatalok nagy része alapból nem bírja. Ha tényleg menni akarsz, eddzél sokat előtte. De hülye ötletnek tartom. Ha csak nem követtél el valami nagy hülyeséget, és el akarsz tűnni a világ szeme elől. Szerintem gondold meg.
2012. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először mindenkinek a francia idegenlégió jut eszébe, de olvastam, hogy van spanyol is, és kíváncsi vagyok a kettő közötti különbségre. Nem csináltam semmi hülyeséget, van egy jó szakmám, minden rendben van. De legbelül mégsem vagyok boldog, mégpedig azért ami a világban van. Hogy sok olyan ember jut előre, akik a tudásuk alapján nem érdemelnék meg, aki pedig tényleg tehetséges és szorgalmas azoknak pedig anyagi körülmények miatt nem juthatnak előre (szerencsére ez nálam nem így van). Hogy sokan már nem tudják mi is az igazi barátság. Mindenki áttapos mindenen. Úgy gondolom, hogy a légió az egy mentsvár lehetne a számomra. Ahol még számít valamit a becsület. Tudom, hogy kutya kemény, meg itthon kell hagyni mindent, beleérte a hazát is. Ha pedig nem jön össze, nem mondhatom azt, hogy nem próbáltam meg, és ez mindennél fontosabb.
2012. júl. 30. 22:04
 3/9 anonim válasza:
Ha megtudsz valamit szólj már légyszíves itt, mert engem is érdekel a dolog egy ideje és sehol sem találtam meg ,hogy hol lehet jelentkezni! köszönöm
2012. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nekem is ez a problémám, hogy nem találok semmit.
2012. aug. 7. 08:31
 5/9 anonim válasza:
Néhány angol oldalon azt írják csak latinul beszélő országokból vesznek fel embereket , remélem nem igaz
2012. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Para acogerte a esta convocatoria debes ser ciudadano de alguno de los siguientes países: Argentina, Bolivia, Costa Rica, Colombia, Chile, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Guinea Ecuatorial, Honduras, México, Nicaragua, Panamá, Paraguay, Perú (*), República Dominicana, Uruguay, Venezuela. lefordítod és kiderül ,hogy igaz :S
2012. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 14. 09:32
 8/9 anonim válasza:
2012. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen, jól olvassátok; a nevezetes francián, továbbá a Svájci Gárdán és a gurkhákon kívül létezik még egy további fegyveres erő, ahol a sorállományú katonák állampolgársága nem feltétlenül egyezik meg parancsnokaikéval és/vagy kenyéradói gazdáikéval. A spanyol légióról (múltjáról és jelenéről) keveset hallani, ezért posztunk valóban súlyos hiánypótlási igénnyel lép elétek. Mivel tényleg van egy csomó érdekesség velük kapcsolatban, vágjunk bele!

1920. január 28-án XIII. Alfonz királyi rendeletben engedélyezi három olyan zászlóalj létrehozását, melynek elsődleges feladata a belső rend fenntartása a spanyol gyarmatokon. Nem titkoltan a franciáktól lopta az ötletet; hogy korrektek legyünk Őfelsége emlékével, nem is ő volt az értelmi szerző, hanem egy José Millán-Astray nevű alezredes, aki olyan színes egyéniség volt, hogy előbb-utóbb külön poszt fog szólni róla.


Szóval az ibériaiak is létrehozták saját idegenlégiójukat, amely azonban csak félig-meddig volt idegen: megalakulása óta elsősorban spanyolok, illetve spanyol anyanyelvűek szerelnek fel; egy-egy ázsiai vagy német arc felbukkanása a mai napig ritkaságszámba megy, de a lehetőség adott.


Létezésük első tíz évében főleg Marokkóban taposták ki a lázadozó bennszülöttek belét. A spanyol polgárháború három éve alatt természetesen a nemzetinek mondott, és (nem kicsit, hanem meglehetősen) fasisztoid puccsisták mellett állnak ki, ami nem is annyira meglepő, ha tudjuk, hogy a Legión egyik alapítóját és parancsnok-helyettesét a húszas évek második felében Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde-nak, rövidebb verzióban Francisco Franconak hívták. És nem, nem névrokonokról van szó.


Ez itt jobbra a hivatalos címerük. Magyarázatot nem igazán igényel; ahhoz képest, hogy a Legión a huszadik század elején alakul, szimbólumai a hagyománytiszteletet hivatottak megtestesíteni. Kiemelendő a számszeríj, amely Tell Vilmosnak is a becsületére válna.


1939 késő tavaszán (rögtön azután, hogy a Caudillo hivatalosan is az egész ország államfője lett) a légió 18 zászlóaljából tizenkettőt megszüntetnek és a maradékot soron kívül visszazsuppolják Marokkóba; "kell a fenének egy ilyen bevállalós banda az ember közvetlen környezetében..." - gondolhatta Franco tábornok. És ő azért a témában tudta, amit tudott.


1956 áprilisáig egészen jól elvannak, de ekkor vissza kell vonulniuk, mert bizonyos V. Mohamed olyan ügyesen tárgyalt a franciákkal, hogy Marokkó önállósodik, és a spanyol uralom alatti rész is csatlakozik hozzá; rá egy évre a telhetetlen arabok elkezdik hergelni a velük szomszédos, még hispán domínium, Spanyol-Szahara lakosságát. Ezt persze Franco nem tűri szó nélkül, na és kiket küld oda gyorsan-gyorsan? Nem, nem az Üdvhadsereget. És ez lesz az, amit spanyolul - szemérmesen - a mai napig La Guerra Olvidada-nak, vagyis elfeledett háborúnak mondanak. 1976 februárjában Spanyolország (egy picinyke ENSZ-noszogatásra) lemond a területről, a Legión kivonul, otthagyva a sok sivatagi burnuszos csávót, hadd öljék egymást. És lőn.


Franco 1969-ben még Gibraltár ellen is be akarta vetni

2013. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!