Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jehova Tanui miért viselkednek...

Jehova Tanui miért viselkednek neveletlenül? Nem így tanították őket, azt hiszem.

Figyelt kérdés
Ültem egy padon kislányommal egy városban a vasúti pályaudvar előtt. Már messziről feltűnt egy pár, mert a fiatal férfi sötét nadrágot, fehér inget és válltáskát viselt. Gondoltam: kalauznak lejárt a műszak, megy hazafele, vagy a szállására egy ismerős nővel. Mikor odaértek hozzánk, a nő megszólított: nem akarjuk rabolni az idejét, blablabla, csak szeretnénk átadni ezt az ismertetőt, ami a világ nemtommijéről szól, mert akkor már csak arra gondoltam, hogy ha kinyögi, hogy ő Jehova tanúja, vagy még egyebet akar nekem mondani, akkor elküldöm röviden és udvariasan. De nem, nem akart felvilágosítani, csak a szórólapját akarta átadni mondván: olvassa el, látom úgyis itt ül az unokájával... ekkor közbeszóltam: lányommal..., mire átváltott tegezésre, hát akkor olvasd el, itt és itt vannak az elérhetőségeink stb, gondolom mindenkinek ismerős. Na most: aki ismer tudja, hogy nincs ellenemre a tegeződés, de ez egy annyira hülye helyzet volt, hogy csak lestem. Ha unokám, akkor magáz, ha lányom, akkor tegez? Most akkor mi van? Ja, és olyan huszonévei végén járó csaj volt, tehát bőven lehetnék anyja is, de nem is a tegeződéssel van bajom, hanem a helyzettel. Most azt hitte, hogy én egy öregnek kinéző fiatal csaj vagyok, vagy miért érezte feljogosítva magát arra, hogy letegezzen, mikor közöltem, hogy a mellettem lévő 7 éves kislány nem az unokám, hanem a lányom?
2012. aug. 13. 21:03
 1/3 anonim válasza:
A Jehova tanúiról tudni kell, hogy ők nem a mi világunkban élnek.
2012. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus válasza:

KEDVES KÉRDEZŐ!


Nem értem mit jelent számodra a neveletlenség. Amit leírtál, az egy kellemetlen, zavart keltő helyzet, amely abból adódott, amiért te is sok kérdést tettél fel saját magadnak, de nem tudtad megadni a választ egyik kérdésedre sem.

Nem inkább az előítéleteddel van baj?

Téged irritál ha valaki az utcán például megkérdezi Tőled mennyi az idő, vagy útbaigazítást kér egy utcával kapcsolatban?

A Tanúk is ezt tették, megkértek valamire, amire Neked teljes jogod és szabadságod van igennel, vagy nemmel válaszolni. Ők (elfogadod, vagy sem), a Te érdekeidet szolgálták akkor és ott,bár Te ezt nem ismerted fel. Szerették volna elmondani Neked, hogy örökké élhetsz itt a földön bánat, fájdalom, problémák és betegség nélkül - örökké.

Erre tanítanak minket Jehova Tanúit. Hogy segítsünk az embertársainknak már most előítéletek nélkül céltudatos életet élni.

Ezt a sok "rosszat" szerették volna közölni Veled, de zavartságában lehet ez nem teljesen sikerült.

Bármilyen keresztény valláshoz tartozzál, a Te Bibliádban is az van írva:" Ne ítéljetek,többé, hogy ne ítéltessetek, mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal fognak ítélni titeket és amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak mérni nektek.".(Máté 7:1,2)

Keresztényi szeretettel üdvözöllek és szép napot kívánok Neked.

2013. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves KZitus!

Sajnos csak most láttam, hogy a régi kérdésemhez írtál választ Te is. Kicsit félreértetted a kérdésfelvetésemet, mert nem azzal volt problémám, amit ők közvetíteni szerettek volna, hanem a modorral. Már bocsánat. Valójában már olyan régen történt, hogy nem is foglalkoztat engem, csak most, hogy olvastam a hozzászólásodat.. Nem értem, hogy miért nem érthető, hogy jólnevelt emberek nem tegeznek le másokat csak úgy... Az, hogy ő mit akart közvetíteni nekem, teljesen más lapra tartozik. Nekem is van egy hitem, úgy hívják, hogy evangélikus, és szeretnék is ebben maradni, de nem is erről szól a történet. Tisztelem a Te hitedet is, és szintén kívánok neked minden jót, és esetleg elmondhatnád a testvéreidnek, hogy néhányuknak még kellene egy kis jó modort tanulniuk. (zárójelben jegyzem meg: pontosan azért ütköztem meg ezen, mert eddig azt tapasztaltam, hogy nagyon is udvariasak, jól neveltek, és csak jót tudtam mondani róluk. Nem is akartam ennyire felfújni az egészet. sorry)

2013. máj. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!