Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok mondani spanyol vezeték...

Tudtok mondani spanyol vezetékneveket jelentésükkel együtt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Én sajnos nem.
2012. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fuente = szökőkút, forrás (de La Fuente szokott lenni egyébként)
2012. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Itt van néhány:

Navarro = navarrai (lakos)

Caballero = lovag, úriember

Herrero = kovács

Hidalgo = uraság, nemes

Blanco = fehér

Delgado = karcsú, vékony

Lozano = derűs, életvidám

Moreno = barna

Rubio = szőke

Castillo = kastély, vár

Ríos = folyók

Flores = virágok

Reyes = királyok

Garrido = csinos

Montero = vadász


És néhány híresség még példának:

Christina Aguilera (ecuadori):

Aguilera = sasfészek

Sergio Ramos:

Ramos = ágak

Penélope Cruz:

Cruz = kereszt

Diego Luna (mexikói):

Luna = Hold

Fernando Torres:

Torres = tornyok

Enrique Iglesias:

Iglesias = templomok

2012. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóláshoz annyit megjegyeznék, nem biztos, hogy ezeket többes számmal kellene fordítani. Ránézésre valóban többes számú alakoknak tűnnek, de én nem vagyok róla meggyőződve, hogy azok is.


Elképzelhetőnek tartom, hogy a latin birtokos esetből jönnek, pl. Torres: a birtokos esetű TURRIS és a többes számú alany- és tárgyesetű TURRES is torrest eredményezne spanyolul a szabályos fonetikai fejlődés alapján, ahogy a martes 'kedd' sem a Marte 'Mars' többes száma, hanem a latin MARTIS [DIES] = 'Marsnak [napja]' birtokos esetű alakból származik.


Ez csak az én elméletem, mivel nem találtam semmilyen forrást arra, hogy hogyan keletkeztek ezek a nevek, és miért tűnnek többes számú alakoknak. Az is elképzelhető, vallási kifejezések rövidüléseiből vannak, amelyekben tényleg többes számú alakot használtak.

2012. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!