Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan nevelitek/nevelnétek...

Ti hogyan nevelitek/nevelnétek a saját gyereketek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki hogyan képzeli el a jó gyermeknevelést. Kérlek titeket, hogy a lehető legrészletesebben fejtsétek ki a saját véleményeteket.
2012. aug. 27. 03:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én annyira elterveztem már, de úgyse olyan lesz mert a gyerek nem lesz egy program amit előre meg tudok írni. Még kicsi akkor tudom hogy lehet elkényztetem. Nem szeretem ha sír egy baba, folyton ölbe veszem a síró kicsiket( baráti körben vannak babák). Mikor nagyobb lesz szeretném következetesen nevelni. pl nálunk bevált ha boltba mentünk anya azt mondta hogy 1 dolgot választatunk, és azt meg is kaptuk. így nem voltunk azok a hisztis gyerekek. lehetőleg testvért is hamar szeretnék, hogy ne legyen önző (most felnőttként látom korombelieken, hogy ez mennyire számít). Ami biztos, hogy nem engedem számítógép közelébe legalább 13-14 éves koráig. és a tv nézést is szeretném beosztani. Sportot kicsi korától szeretném ha választana, de ha nem szeretné nem fogom eröltetni. külön órákat se adatnék neki. persze ha rossz tanuló lenne igen, de figyelni szeretnék rá, hogy ne legyen az, mert szerintem a szülőkön is sok múlik ilyen téren.

(bocsánat hogy össze vissza írok csak így jutnak eszembe a dolgok:)

mikor megszületik a babám szeretnék neki számlát nyitni, hogy legyen tőkéje amiből saját lábra tud majd állni. és különleges ajándékot is szeretnék. pl a születése évében készült bor...babakönyv. a szülinapján megjelent újság...

legalábbis én ezeknek nagyon örültem volna...ezért gondolom hogy ezt csinálnám.

Ha nagyobb lesz már akkor tudatni szeretném vele hogy önnállóbb de vannak határok. pl szívesen vezetnék nekik táblázatot a házimunkáról és mindenért kapnának valamit, hogy lássák a munkának megvan a gyümölcse...

azt szeretném hogy bízzanak bennem és ne hazudjanak, mint én tettem mert nem bíztam a szüleimben. szóval elengedném őt néha, de azért el várok dolgok (tudjam hol lesz, kivel,stb)

tiltani nem tiltanám konkrétan semmitől, csak a cigi és az alkohol, de ezekkel én nem élek szóval példát nem látna...

ha büntetni kellene akkor nem veréssel. ibkább csak elmondanám mit tett rosszúl és max eltiltanám olyan dolgoktól amit szeret(tv)

Ha olyat.hibázik amiről nem tehet akkor csak elmondom hogy nem jó volt, de büntetése nem lenne.

ha valamiben jó akkor szeretném erősíteni benne és támogatni...

Azt hiszem ennyi jut most egyembe:) bár kicsit zavaros lett,ezért bocsánat:) de reggel ha eszembe jut valami akkor azt még leírom, mert biztosan van még....de mondom ez csak számomraa hangzik jól:) ki tudja mi lesz...:) ezt nem lehet tervezni:)

nameg ha megkérdezi hogy lett a baba akkor kinyírnám magam mert fogalmam nincs mit mondanék még.neki:) de még nem tartok ott így ez a probléma megoldása még várat magára:))

2012. aug. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Röviden tömören: Sportoljon,illetve játszzon hangszeren amit maga választ,ha jól bánnak a gyerekkel odafigyel az órákon,nem iszik és esik teherbe 12 évesen,mint a mostani gyerekek
2012. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!