Castel kérdése:

Ciki ha dadogok?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2012. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
12 éves
2012. szept. 2. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi ciki nincs benne. Tény, hogy szokatlan, dehát nem tudsz vele mit csinálni. Meg gondolom mások sem szólnak meg miatta. Vagy igen?
2012. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, és ne hagyd, hogy elhitessék veled, hogy ciki. De ha tudsz, kezdj vele valamit, hogy megkönnyítsd az életedet.
2012. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm ,aki pont olyan idős mint te , iszonyatosan édes ahogyan dadog . :) Persze ezzel logopédushoz kell járni , én raccsoltam ÉS selypítettem is . Képzelheted... most egyiket se csinálom , csak túl gyorsan ,hadarva beszélek.
2012. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2xSü ***** válasza:
Nem. Ha kimondottan felvállalod, és akár tudsz magadon is viccelődni vele, de megmutatod, mi az, ami miatt akár több is vagy, mint az átlag, akkor el fogják nézni az emberek. De célszerű tényleg tenni valamit ellene. (Erre megvannak a megfelelő szakemberek.)
2012. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bruce Willis is dadogott és nézd meg ki lett belőle.
2012. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én régen sokat dadogtam, de mostanra elenyésző.

Akkor szokott inkább megint előjönni, ha valami nyomaszt vagy ha nagyon kellemetlenül érzem magam.

Ilyenkor otthon egy kicsit kiordítom magam vagy próbálok felülkerekedni az érzéseimen, és akkor már megint nem dadogok! :D

De szerintem nem ciki, ha néhol betoppan pár dadogós szó! :)

14/l <- ráadásul én még idősebb vagyok nálad, és ennek ellenére is szoktam néha dadogni! xD

2012. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Cikinek nem ciki, bár biztos fogsz találkozni olyanokkal, akik ki fognak csúfolni miatta :(


És én is azt javaslom, hogy próbáld meg kezeltetni a dolgot minél előbb, mert nagykorodban elég komoly problémáid lesznek emiatt, pl. én 24/F vagyok és a dadogásom miatt nem találok állást :(

2012. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16 éves vagyok, úgy 3-4 évesen dadogtam erősen, aztán utánna nagyon nagyon ritkán, de sajnos 14 évesen visszatért. Minden fejben dől el, azt figyeltem meg ha próbálok direkt jókedvű lenni, akkor sokkal kevésbé dadogok. Egyébként valami pótcselekvés is segít a mondatok rendes elkezdésében ( én akkor akadok meg leginkább amikor a mondatot kezdem el, utánna 1-2 szó és már úgy 80%-ban rendben van) pl. ha suliban szünetben ülünk osztálytársaimmal a padon, aztán ha mondani akarok valamit és úgy érzem hogy bele dadognék, akkor fölemelem a táskám, és elkezdek kutatni valami után és közben mondom a szöveget. Tehát legyél mindig vidám, fogalmazd át magad ha úgy érzed hogy meg akadnál a mondatban, figyelj arra amit beszélsz.
2012. okt. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!