Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy 'relatív',...

Mit jelent az, hogy 'relatív', és az, hogy a szépség relatív?

Figyelt kérdés

"máshoz viszonyított, viszonylagos"


Ezt értem, de akkor a "szépség relatív" tényleg csak annyit jelent, hogy valaki csak kihez képest szép? :)

Ez egy kicsit bugyuta megfogalmazás lett, de pl. azt mondom, hogy "Szebb vagy, mint XY, viszont vannak tőled szebbek is."

Vagy "Szebb vagy, mint Lady Gaga"?


Ez azt jelenti? Vagy a relatív szó többjelentésű?

Én eddig azt hittem, hogy a "Szépség relatív" kijelentés azt jelenti, hogy XY valaki szemében szép, más szemében pedig nem. Egy másik kérdésnél is ezt írták:


"Azt jelenti, hogy akinek egy dolog szép, az nem biztos, hogy másnak is az. Pl.: Van egy lány, akiről az egyik pasi azt gondolja, hogy gyönyörű, viszont a haverja szerint meg ocsmány a lány. :)

Nem mindenkinek tetszik ugyanaz a tárgy/férfi/nő/állat, van aki szemében csúnya, van aki szemében szép. :) Ezt jelenti, hogy a szépség relatív. :D"


"Nézd, itt van például Quasimodo, sokak szerint egy helyes, jóképű srác, aztán vannak olyanok is, akik szerint annyira előnyös tulajdonságokkal lett megáldva, de talán ők vannak kevesebben."


Nem igazán értem, hogy akkor most mi is az igazi jelentése...

Előre is köszi a válaszokat! :) 14/l



#szépség #relatív #máshoz hasonlított
2012. szept. 4. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy másik "Mit jelent az, hogy relatív?" kérdéshez pedig ez a válasz érkezett:

"Relatív-viszonylagos(attól függ,milyen szemszögből nézzük pl.a tesco-s jégkrém nagyon finom,de ha összehasonlítjuk a Magnummal,akkor pocsék)"

És ezért vagyok megzavarodva!

2012. szept. 4. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy kinek mi a szép.

Például van, akinek nagyon bejönnek a duci lányok, és van akinek egyáltalán nem tetszik.

2012. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
relativ azaz nèzöpont kèrdèse, pl a haverom mutatni akart egy szerinte csunya làny mikor megmutatta lehülyèztem mert, szerintem megközelithetetlenül szèp làny.
2012. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy "relatív", valóban gyakrabban használjuk arra, hogy csak valamihez viszonyítva értelmezhető. Pl. egy lakás mérete, hogy kicsi vagy nagy, relatív, mert ha egy kicsi lakáshoz méred, akkor nagy, ha valami óriási hodályhoz, akkor kicsi. Tehát, csak valami függvényében, valamihez viszonyítva lehet megmondani a méretét.


Ugyanakkor abban a környezetben, hogy "a szépség relatív", inkább arra gondolunk, hogy nézőpont kérdése. Itt is egy függésről van szó: a szemlélő személyétől függ, hogy milyen szépnek látja az adott dolgot.


Én így értelmezem ezt a mondást, persze másnak lehet más véleménye.

2012. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsónak, ő segített a legtöbbet! :)
2012. szept. 4. 18:20
 6/6 anonim válasza:

a relatívhoz: egy sorozatban mondták egyszer azt hogy a gyilkosság relatív. ez azt jelenti hogy a nyomozónak valamilyen szinten jó mert ebből kapja a fizetését de a családnak nyilván tragikus esemény. a relatív tehát az hogyha több szempontból megvizsgálunk valamit lehet jó, előnyös illetve rossz is.

A szépség szerintem nem relatív. Egy lány ne a külsejéért legyen szép hanem mert kedves , őszintén tud mosolyogni. de ha konkrétan a külsőről kérdezed lehet relatív. ezt ahhoz tudom hasonlítani hogy van nálunk egy lány aki 12 éves és magassarkúban jár. a csatlósai odavannak érte szerintem viszont ocsmány. remélem segítettem. :))

12/L

2012. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!